Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) budowane przy autostradach i drogach szybkiego ruchu są już całkiem dobrze wyposażone. Wieczorami oraz w dni weekendy robi się jednak na nich ciasno, a spędzający tu często kilkanaście godzin kierowcy ciężarówek mogą liczyć tylko na to, co mają w swoich kabinach. 

 

Okazuje się jednak, że są takie miejsca w które oferują nieporównanie lepsze warunki odpoczynku niż standardowe MOPy. Tuż przed wakacjami oficjalnie otwarto Port Kopytkowo, położony w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 AmberOne, wiodącej z centrum Polski do Trójmiasta. Obiekt znajduje się tuż przy węźle Kopytkowo.

Już samo położenie daje mu ogromną przewagę nad standardowymi MOP-ami. Po pierwsze, można do niego zjechać bez względu na to, czy jedzie się A1 w stronę morza czy też w głąb kraju. Odległość jaka dzieli parking od autostrady powodują, że nie dociera tu uciążliwy szum przejeżdżających pojazdów. W Porcie Kopytkowo działa nowoczesna stacja sieci BP. Kierowcy ciężarówek są premiowani kuponami wartości 10 zł za każde 200 litrów zatankowanego oleju napędowego. Mogą je wykorzystać płacąc za usługi i produkty dostępne w Porcie. 

Na krótszą i dłuższą pauzę

Wjeżdżający na ogromny parking (aż 250 miejsc dla ciężarówek) kierowca otrzymuje kartę, która przez cały pobyt w Porcie będzie służyła mu do płacenia za usługi i zakupy. Portfel może bezpiecznie zostać w kabinie ciężarówki. Przed zaparkowaniem można skorzystać z  jednej z największych i nowocześniejszych myjni w tej części Polski, mogącej jednorazowo pomieścić aż cztery zestawy z naczepami. Można ty także myć autobusy, cysterny (zewnętrznie) oraz pojazdy do transportu produktów spożywczych (wydawany jest odpowiedni certyfikat). Na miejscu działa także serwis opon oraz warsztat oferujący szybkie naprawy. Usługa mycia o wartości powyżej 100 zł jest premiowana bezpłatnym obiadem w restauracji, która oferuje szeroki wybór dań tradycyjnej kuchni polskiej, czyli takiej, jaką kierowcy lubią najbardziej. Ci, którzy chcą zatrzymać się tu choćby tylko na obiad, mogą liczyć na dwie godziny parkingu za darmo. 

truckstop na A1

Port Kopytkowo to miejsce gdzie można bezpiecznie i wygodnie spędzić zarówno krótką jak i dłuższą przerwę w trasie. Dla kierowców przygotowano strefę relaksu, gdzie znajdują się nie tylko prysznice, ale także sauna i jacuzzi. Można także skorzystać z pralni i fryzjera, a dwa razy w tygodniu dyżuruje tu lekarz. Dłuższą przerwę w jeździe warto spędzić w barze, w którym zamontowano wielki ekran umożliwiający wspólne oglądanie wydarzeń sportowych. Na miłośników bardziej aktywnej rywalizacji czekają automaty do gier, stoły bilardowe i darty. Dla palaczy przygotowano przestronną palarnię.

Cały materiał dostępny jest w październikowym wydaniu TRAILER Magazine.