Najnowsze dzieło firmy Repiński Transport – Scania “Smokey and the Bandit” nawiązuje do jednego z najpopularniejszych filmów z ciężarówką w jednej z głównych ról.

Smokey and the Bandit (znany w Polsce jako „Mistrz kierownicy ucieka”)  to obok Konwoju jeden z kultowych filmów dla miłośników transportu, zwłaszcza amerykańskiego. Nie inaczej traktuje ten film Jarek Repiński.

— Obejrzałem go chyba kilkanaście razy, odkąd byłem dzieckiem. To jeden z moich ulubionych filmów i zawsze marzyłem o tym, by mieć ciężarówkę z motywami z tego filmu.

Scania Repiński

Problem z filmem był jeden. Całe pokolenia miłośników ciężarówek sięgało już po ten film jako motyw przeróbek swoich własnych trucków. Starsi czytelnicy TRAILER Magazine pamiętają z pewnością piękną Scanię firmy TDL Entrepenad, która wygrała Nordic Trophy w 2009 roku obierając za temat właśnie ten film.

W odcieniach szarości

Aby więc nie być posądzany o powielanie pomysłów, Jarek musiał podejść do tematu nieco inaczej. Postanowił „pójść” w odcienie szarości. Jego Scania Smokey and the Bandit została zamówiona w kolorze białym i na tej bazie Paweł Bruski, który jest autorem motywów namalowanych aerografem nanosił wizerunki postaci z filmu oraz pojazdy. 

Scania Repiński

Mamy więc po prawej stronie kabiny szeryfa „Smokey” wraz ze swoim synem, Burta Reynoldsa, który gra Bandytę oraz samochód szeryfa, czyli Pontiac Le Mans. Po lewej stronie Paweł umieścił tych „złych bohaterów”: Cledusa, Carrie oraz ponownie Bandytę z nieodzowną „gruszką” w ręce. Oczywiście są tam też pojazdy, przy pomocy których realizowali zakład: Kenworth W900A oraz kultowy już Pontiac Trans AM z rejestracją Konfederacji. 

Jednak innowacyjne podejście do tematu polega nie tylko na oszczędnym rozmieszczeniu motywów malowanych airbrushem. Jarek postanowił bowiem połączyć dwa różne „światy” tuningu i do airbrushu dodać elementy charakterystyczne dla szkoły holenderskiej. Mamy więc paski, malowane logo Scania, i „zmrużone” reflektory. 

Oprócz tego cały zestaw jest konsekwentnie utrzymany w bieli i czerni, dzięki czemu wygląda bardzo jednorodnie. Nawet orurowanie oraz obudowy dodatkowych reflektorów z Ena Truck zostały polakierowane na biało.To samo dotyczy felg, zbiorników paliwa oraz błotników w ciągniku i naczepie. 

Scania Repiński

Scania Repiński

Na tym nie koniec

Ciężarówka zazwyczaj jest modyfikowana pod styl właściciela lub kierowcy i to ich oczy ma cieszyć przede wszystkim. Jarek jest bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu. Sądząc po reakcjach w mediach społecznościowych także fani bardzo pozytywnie zareagowali na ten nowy zestaw firmy Repiński Transport. 

Na pierwszą połowę roku Jarek ma już plany na kolejny „filmowy” zestaw. Jak myślicie, jaki film weźmie teraz na warsztat?

Cały materiał dostępny jest w marcowym wydaniu TRAILER Magazine, które dostępne jest w sieci Ruch, Empik, w Porcie Kopytkowo na A1 oraz w naszym sklepie internetowym, zarówno jako wydanie papierowe oraz wydanie cyfrowe.