Faymonville i austriacka firma Prangl od lat ściśle współpracują w dziedzinie techniki pojazdów do transportu specjalnego i ciężkiego.

Obecnie obydwie firmy realizują kolejny przyszłościowy projekt: trzy nowe naczepy z platformą Faymonville WingMAX do transportu łopat turbin wiatrowych XXL.

Prangl GmbH to działająca na skalę międzynarodową firma rodzinna, posiadająca 16 lokalizacji w sześciu krajach i zatrudniająca łącznie prawie 700 pracowników. Dzięki konsekwentnemu rozwojowi Prangl przekształcił się w wysoce wyspecjalizowaną firmę transportową, dźwigową i logistyczną działającą w całej Europie.

Prangl

Firma Prangl uważa się za dostawcę pełnego zakresu usług, jeśli chodzi o zadania związane z energetyką wiatrową. Trzy nowe platformy  Faymonville WingMAX są teraz przeznaczone do transportu łopat wirnika o długości do 70 metrów do odpowiedniego miejsca instalacji.

Maksymalna mobilność

— Ogromny skok gęsiej szyi, najdłuższa dostępna platforma załadowcza z 4-krotnym wysuwem i mocnymi osiami wahliwymi 19,5” to opłacalne połączenie i prawdziwy plus dla branży energetyki wiatrowej, mówi przedstawiciel handlowy Faymonville Mario Balter, podkreślając zalety serii WingMAX.

Prangl

Wyposażenie techniczne upraszcza obsługę długich łopat turbin wiatrowych.

— Przesuwane podparcie ładunku dla ramy wychylnej lemiesza umożliwia skrócenie platformy nawet pod obciążeniem. To udoskonalenie jest prawdziwą pomocą w łatwiejszym pokonywaniu krętych odcinków dróg. akcja.