Fabryka Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii ruszy latem tego roku. Będą tam produkowane pojazdy dla przewoźników z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Produkcja w zakładzie o powierzchni 7.500 m2. w Wythenshawe, Greater Manchester, rozpocznie się latem tego roku. Tygodniowo będzie bramy fabryk opuszczać 50 sztuk pojazdów, w tym naczepy kurtynowe typu freepost i furgony.

Fabryka Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii będzie również zawierała magazyn części zamiennych o powierzchni 1.000 m2 dla lokalnych dostaw, a do końca tego roku stanie się główną bazą dla całego zespołu Schmitz Cargobull UK. Dyrektorami zarządzającymi Schmitz Cargobull UK są wspólnie Paul Avery ds. operacyjnych i Alan Hunt ds. sprzedaży i usług.

— Wielka Brytania jest dla nas kluczowym rynkiem transportu i logistyki oraz ważnym rynkiem naczep i ciężarówek. Dzięki nowej fabryce zbliżamy się do naszych klientów i zapewniamy, że możemy zaspokoić ich potrzeby, oferując najbardziej niezawodne podwozie i sprawdzoną lokalną zabudowę, mówi Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull.