Firma Schmitz Cargobull Ibérica zorganizowała oficjalną ceremonię wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład w Figueruelas w Hiszpanii.

Firma zainwestuje około 19 milionów euro w budowę nowego zakładu produkcyjnego, który ma zostać oddany do użytku w sierpniu 2022 r., zatrudniając ponad 280 pracowników i produkując 60 pojazdów dziennie.
Schmitz buduje nową fabrykę w Hiszpanii zaledwie trzy kilometry od istniejącej fabryki, zajmuje łączną powierzchnię 104.000 m2. Z tej powierzchni 16.400 m2 będzie przeznaczone na produkcję i logistykę, 2.000 m2 na biura na trzech kondygnacjach oraz na plac na nowe i używane pojazdy.

— Jestem bardzo dumny z rozwoju firmy Schmitz Cargobull w Hiszpanii. Kiedy rozpoczynaliśmy ten projekt w 2002 roku, nasza prognoza produkcji zakładała pięć naczep dziennie. Dziś produkujemy 20 pojazdów dziennie, a naszym celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych do 22 sztuk dziennie do końca 2021 roku. Dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu i własnej nowej linii spieniania do produkcji naczep chłodni będziemy jest w stanie wyprodukować do 60 pojazdów dziennie, potwierdza Andreas Schmitz, Prezes Zarządu Schmitz Cargobull AG.

Podobnie jak w istniejącej fabryce, wszystkie produkty z linii produktowych firanki S.CS, naczepy chłodnie S.KO, modele M.KO oraz S.BO na rynek hiszpański, portugalski, francuski, włoski i afrykański będą być produkowane w nowym zakładzie.

W ciągu ostatnich pięciu lat firma Schmitz Cargobull Ibérica podwoiła zarówno sprzedaż, jak i liczbę wyprodukowanych egzemplarzy w porównaniu z poprzednimi pięcioma latami, osiągając sprzedaż na poziomie 130 milionów euro przy około 4.000 sztuk rocznie.

Zobacz również:

Pierwsza elektryczna naczepa chłodnicza Schmitz przekazana klientowielektryczna chłodnia Schmitz