Zakład produkcyjny elektrycznych samochodów ciężarowych IVECO i Nikola został oficjalnie otwarty w Ulm w Niemczech.

Nowa fabryka została otwarta 15 września w Ulm w Niemczech. Bedą w nim produkowane samochody ciężarowe Nikola Tre. Pierwsze wyprodukowane tutaj modele marki Nikola Tre zostaną dostarczone wybranym klientom w Stanach Zjednoczonych w 2022 r. Oprócz modelu produkcyjnego pojazdu z zasilaniem akumulatorowym (BEV), publicznie zaprezentowano najnowszą ewolucję tej modułowej platformy ciężarowej w postaci prototypu pojazdu elektrycznego zasilanego ogniwami paliwowymi (FCEV) marki Nikola Tre. Ten kolejny model wejdzie do produkcji w Ulm do końca 2023 r.

rusza produkcja Nikola

— Pomimo wszystkich wyzwań związanych z przemysłem i pandemią na świecie, przed którymi stoimy od czasu ogłoszenia tego partnerstwa we wrześniu 2019 r., niezwykle satysfakcjonujące jest to, że byliśmy tu dzisiaj jako zespół i mogliśmy widzieć, jak efekty naszej ciężkiej pracy są dostarczane na czas i zgodnie z naszymi pierwotnymi planami, powiedział Gerrit Marx President Commercial & Specialty Vehicles at CNH Industrial i pełniący obowiązki CEO of the IVECO Group podczas przemówienia otwierającego. Dzięki sprawdzonej wiedzy fachowej i ugruntowanej pozycji IVECO stworzyliśmy platformę, na której może rozwijać się technologia Nikoli. Obecnie skupiamy się na zapewnieniu powodzenia tej operacji i wspólnym przejęciu wiodącej roli w neutralnym dla klimatu transporcie długodystansowym i krótkodystansowym.

rusza produkcja Nikola

Na początek 1000 pojazdów rocznie

Obejmujący 50 000 metrów kwadratowych (z czego 25 000 jest już zajęte) zakład produkcyjny w Ulm prowadzi proces montażu końcowego pojazdów elektrycznych. Teren ten, a także pierwsza faza industrializacji, stanowią wspólne inwestycje IVECO i Nikoli. Obecnie oczekuje się, że linia produkcyjna będzie w stanie produkować około 1.000 jednostek na zmianę rocznie i że ta liczba będzie stopniowo wzrastać w kolejnych latach. Oczekuje się, że obiekt będzie działał zgodnie z zasadami programu World Class Manufacturing w celu osiągnięcia zero odpadów, zero wypadków, zero awarii i zero zapasów.

Zobacz również:

Jak miała wyglądać Nikola Tre? premiera ciężarówki Nikola Tre