Znany choćby z Nordic Trophy przewoźnik z południowej Szwecji odszedł w poniedziałek w wieku 59 lat.

— Mruczący głos ucichł. Głos tak wypełniony siłą i życiem opuścił naszą firmę, pisze siostra Ralfa, Ingela w pożegnalnym tekście.

— To duża strat dla nas wszystkich, mówi jeden z kierowców z firmy Ekdahl Miljö, z którym rozmawialiśmy.

Ralf prowadził firmę Ekdahl Miljö razem z siostrą Ingelą z siedzibą w Skurup w południowej Szwecji.

Firma Ekdahl Miljö wcześniej nazywała się Ekdahls Åkeri była jedną z największych firm transportowych z flotą 240 samochodów. W 2012 Ralf sprzedał jej część firmie Bring. Z pozostałej części założył wraz z siostrą firmę Ekdahl Miljö, która na początku liczyła raptem 19 samochodów, jednak obecnie jest to już 100 samochodów i 170 pracowników.

Ralf był przedsiębiorcą z krwi i kości bardzo zaangażowanym w swoje przedsięwzięcia. Przez wiele lat z sukcesem uczestniczył w konkursie Nordic Trophy oraz innych, gdzie prezentował swoje pojazdy.

Choć nigdy nie wygrał Nordic Trophy, to zawsze jego auta plasowały się w ścisłej czołówce konkursu. Zadebiutował w 2010 roku Volvo FH16 Road Cruiser i od razu zdobył nim drugie miejsce na Nordic Trophy. Potem były kolejne auta, które gościły także na okładkach polskiej edycji TRAILER Magazine, jak Tutankhamun, Dynamit Harry, The Boss, czy Arctic Griffin.

Jak już w czymś uczestniczę, to w pełni i chcę wygrać. Czasem wszystko idzie nieco za szybko i jest wszystkiego za dużo. Ale taki już jestem, opowiadał z uśmiechem Ralf dla TRAILER w 2016 roku.

Ralf Ekdahl zostawił żonę Margarethę, dzieci Madeleine, Henrika i Christinę oraz siostrę Ingela z rodziną.

Spoczywaj w pokoju.