W listopadowym wydaniu TRAILER Magazine zamieściliśmy obszerną relację z konkursu Nordic Trophy 2021. Przy tej okazji wspomnieliśmy o wyjątkowym zestawie ze Szwajcarii, który naszym zdaniem w pełni zasłużył na puchar dla „Najlepszej ciężarówki spoza Skandynawii”.

Utrzymana w purpurowo-fioletowej tonacji Scania Purple Rain z naczepą chłodniczą została w całości dedykowana pamięci Prince’a Rogera Nelsona, genialnego muzyka, którego świat zapamiętał jako Prince’a, choć ekscentryczny artysta ukrywał się także pod różnymi innymi pseudonimami oraz symbolami.

21 kwietnia 2016 roku Prince odszedł z tego świata w wyniku przedawkowania silnego środka przeciwbólowego. Pozostało po nim kilkadziesiąt wydanych w latach 1979-2015 albumów, a także dwa wydane już po jego śmierci. 

Scania Prince Szwajcaria

Z perspektywy czasu i nader licznych dokonań Prince’a można uznać, że płyta Purple Rain była jego opus magnum i to ona zapewniła mu największą popularność i uznanie. To właśnie wtedy Prince stał się prawdziwym księciem popu. Nic więc dziwnego, że dla fanów stanowi ona ciągle silną inspirację mimo iż od jej premiery upłynęło już tak wiele lat.                    

Prince zawsze uchodził z jednej strony za wyjątkowego ekscentryka, a z drugiej zaś był wizjonerem dążącym do perfekcji, dzięki czemu jego twórczość tak dobrze oparła się upływowi czasu i zmieniającej się modzie. 

Scania Prince Szwajcaria

Scania koniecznie z V8

Tak samo oryginalnie i perfekcyjnie prezentuje się zestaw Scania Purple Rain należący do szwajcarskiej firmy voWa Transporte z Gelfingen w kantonie Lucerna.

Jej właścicielem jest Lukas von Wartburg, który zaczynał swoją karierę jako kierowca, a dziś dysponuje swoją niewielką, ale wyjątkową flotą.

Sam Lukas na co dzień prowadzi nieco starszą Scanię, a zestaw Purple Rain został oddany w ręce doświadczonego kierowcy Adriana Eiholzera.        

Scania Prince Szwajcaria

Pomalowane zostały także wewnętrzne strony portali chłodni

Od dłuższego już czasu Lukas von Wartburg chciał stworzyć coś wyjątkowego. W tym celu w 2019 roku zamówił trzyosiowy (6×2) ciągnik Scania R650, który na jego życzenie został wyposażony w manualną skrzynię biegów.

Lukasowi chodziło o to, by kierowca miał decydujący wpływ na basowe odgłosy, jakie będą wydobywać się za pośrednictwem wydechu z jednostki V8.

Fabrycznie czarna Scania trafiła do warsztatu Steve’s Place w niderlandzkim Noordwijkerhout, gdzie zamontowano osłony międzyosiowe oraz całkowicie zasłonięto ramę.

Scania Prince Szwajcaria

Przednia krata dostarczona przez firmę Trux jest montowana tylko na potrzeby udziału w imprezach i zlotach, ponieważ zestaw stałby się za długi, aby spełnić rygorystyczne szwajcarskie unormowania.    

Scania Prince Szwajcaria

Wnętrze Special Interior

Kolor fioletowy został użyty także do wykonania tapicerki wewnątrz kabiny. Za te prace odpowiada znana naszym czytelnikom firma Special Interior z Dronten w Holandii.

Scania Prince Szwajcaria

Przytulna alcantara pokryła praktycznie wszystkie elementy wnętrza. W miejscu górnej leżanki zamontowane zostały dodatkowe szafki, a sklepienie pokrywają „gwiazdki” LED-owe. Nie mogło zabraknąć także charakterystycznego dla Prince’a „symbolu”.

Scania Prince Szwajcaria

Za odpowiedni odbiór muzyki odpowiada system audio składający się z potężnego wzmacniacza zasilającego aż dziesięć ukrytych kolumn głośnikowych.    

Scania Prince Szwajcaria

Scania Purple Rain firmy voWa to dzieło kompletne, które zachwyca zarówno szczegółami oraz niesamowitą jakością wykonania, jak również spójnością realizacji pomysłu, osiągniętą przez wszystkie firmy i osoby związane z realizacją tego niesamowitego projektu.  

Cały materiał dostępny jest dostępny w grudniowym wydaniu TRAILER Magazine, które dostępne jest w sieci Ruch, Empik, na stacjach Lotos, w Porcie Kopytkowo na A1 oraz w naszym sklepie internetowym jako wydanie papierowe oraz wydanie cyfrowe.