Obydwie firmy transportowe łączą siły, aby wytyczać drogę w kierunku zrównoważonego sektora motoryzacyjnego. DFDS za pośrednictwem Don Trucking przestawia się na 20 ciężarówek napędzanych LNG.

Coraz więcej klientów chce, aby firmy były transparentne w kwestii ich emisji gazów cieplarnianych i jawnie pokazywały, w jaki sposób angażują się w zrównoważony rozwój swoich produktów i ofert. Partnerstwo Don Trucking i DFDS ma na celu stworzenie przejrzystego łańcucha dostaw, poprzez zamianę 20 ciężarówek napędzanych olejem napędowym na 20 nowych ciągników zasilanych LNG, które będą wykorzystywane w codziennej pracy.

Zmiana ta zmniejszy ślad węglowy firmy i zwiększy świadomość innych przedsiębiorstw zajmujących się transportem ciężkim, aby dążyły do stworzenia lepszej i zrównoważonej przyszłości w branży. Obecnie Don Trucking posiada w swojej flocie 20 ciężarówek napędzanych LNG, a do końca roku dołączy do nich kolejne 40. Don Trucking dąży do tego, aby w 2025 roku stać się pierwszą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla firmą transportową w Europie i planuje osiągnąć ten cel poprzez całkowitą zmianę floty na niskoemisyjną.

Partnerstwo Don Trucking i DFDS ma na celu zwrócenie uwagi innych w branży

Dodatkowo Don Trucking wspiera Ecobal, międzynarodową inicjatywę mającą na celu ochronę i rewitalizację lasów w Europie, aby jeszcze bardziej zrównoważyć emisję gazów cieplarnianych, również poprzez certyfikaty emisyjne, co zmniejsza ich całkowity ślad węglowy o 15%. Współpraca pomiędzy obiema firmami zrodziła się organicznie – firmy dzielą te same wartości oraz wspólną wizję przyszłości.

— Nieustannie pracujemy nad poprawą naszych operacji i widoczności transportu, aby zapewnić naszym klientom najlepszą możliwą obsługę przy w pełni przejrzystym łańcuchu dostaw, mówi Michael Bech, Vice President & Head of Continent, DFDS Logistic Division. Tylko razem możemy osiągnąć 100% przejrzystości łańcucha dostaw. Partnerstwo Don Trucking i DFDS ma na celu zwrócenie uwagi innych w branży i zaoferowanie rozwiązania w postaci transportu multimodalnego. Staramy się skupić na ulepszaniu naszego sektora, a wykorzystanie ciężarówek zasilanych gazem ziemnym (LNG) daje nam taką możliwość. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy partnerów, którzy podzielają te same wartości i inspirują do uczynienia łańcucha logistycznego bardziej ekologicznym poprzez wykorzystanie biopaliw.

— Wierzę, że to partnerstwo jest skutecznym przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym w zakresie neutralizacji emisji dwutlenku węgla poprzez budowanie przejrzystego łańcucha dostaw, mówi Don de Jong, założyciel Don Trucking. Potrzebujemy aktywnych inicjatyw, a to zaczyna się od nas. Partnerstwo pomiędzy jednostkami i dużymi firmami ma kluczowe znaczenie. Każda firma może poprawić swoje cele środowiskowe, a wiele z nich nawet jeszcze ich nie ma. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć i podjąć działania już teraz w zakresie zrównoważonej zmiany rynku, ponieważ usługi transportowe nadal się rozwijają i potrzebne są dodatkowe wysiłki w nadchodzących latach.

Poprzez efekty klimatyczne wielu różnych działań, które firma wykonuje na co dzień, Don Trucking wraz z DFDS, pokazują, że znajomość własnego śladu węglowego staje się obowiązkiem, szczególnie w sektorze transportu ciężkiego.