Mercedes zaprezentował pierwsze szkice nowego Sprintera. Premiera rynkowa w 2018 roku.

W Atlancie po raz pierwszy ruszyły targi North American Commercial Vehicle Show (NACV) – największe w Ameryce Północnej. Właśnie tam Mercedes-Benz Vans prezentuje pierwsze szczegóły dotyczące nowego Sprintera – modelu, który w 2018 r. będzie najważniejszym debiutantem segmentu dużych vanów.

Na szkicu widać, że Mercedes kształtem grilla idzie w kierunku choćby w kierunku zaprezentowanej niedawno Klasy X – pierwszego pickupa Mercedesa. Natomiast całość jest spójna i nowy Sprinter będzie stylistycznie raczej ewolucją obecnego modelu.

Nowa generacja samochodu dostawczego ma wyróżniać się również wyposażeniem. Swoim użytkownikom Mercedes zaoferuje nowe systemy wspomagające i usługi łącznościowe oraz nową telematykę, które zapewnią radykalny postęp w zakresie efektywności kosztowej pojazdu oraz zarządzania flotą. Co więcej, najnowszy Sprinter, dzięki znacznie poszerzonej gamie wariantów, może być precyzyjniej dopasowany do indywidualnych wymagań branżowych.

Europejska rynkowa premiera modelu odbędzie się w pierwszej połowie 2018 r. Kolejne szczegóły na temat nowego Sprintera zostaną ujawnione w najbliższych miesiącach.

Prekursor przyszłościowego projektu adVANce

Nowy Sprinter to dla Mercedes-Benz Vans coś więcej niż tylko prezentacja nowego modelu. To auto odzwierciedlające ujawnioną jesienią 2016 r. strategię adVANce. Celem projektu jest reakcja na megatrendy, takie jak cyfryzacja i postępująca urbanizacja. Związane są z tym zmiany w działaniu firmy – transformacja z producenta samochodów w dostawcę kompleksowych, wszechstronnych rozwiązań mobilnościowych. Pierwszym modelem, który będzie reprezentować ten rozwój, jest właśnie nowy Sprinter.