W marcu rozpoczął działalność nowy autoryzowany serwis samochodów ciężarowych w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska – EF Serwis w Pile.

Licząca dotąd 32 punktów w całym kraju sieć serwisowa Mercedes-Benz Trucks Polska zyskała nowy obiekt w Pile. Nowy serwis powstał w całkowicie zrewitalizowanych budynkach na niespełna czterohektarowej działce.

— Początkowo planowaliśmy tylko serwis naczep – mówi Dawid Kalinowski, prezes zarządu EF Serwis, nowej spółki w grupie skupiającej pod marką Euro Finannce firmy transportową oraz zajmującą się handlem i serwisowaniem europalet. Jednak, ponieważ ta część Polski, północna Wielkopolska, była dotąd białą plamą na mapie serwisów samochodów ciężarowych Mercedesa, dostrzegliśmy tu potencjał, a centrala Mercedes-Benz Trucks Polska zachęciła nas do podjęcia wyzwania. W rezultacie powstał autoryzowany serwis samochodów ciężarowych marki.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do naszej sieci dołączył ten nowy obiekt, gratulujemy jego założycielom i jestem pewien, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów, mówi Piotr Materzok, Head of Customer Services & Parts w Mercedes-Benz Trucks Polska.  Jesteśmy gotowi udzielać naszym kolegom z Piły wszelkiego potrzebnego wsparcia w realizacji tego celu i cieszymy się, że dzięki obecności autoryzowanej placówki naszej marki w nowej lokalizacji możemy być bliżej obecnych i potencjalnych klientów z tego regionu.

10 stanowisk naprawczych

Serwis Mercedes Trucks w Pile posiada halę warsztatową z trzema kanałami zapewniającymi dziesięć stanowisk naprawczych ma powierzchnię 920 m2, część biurową, wyposażoną w interaktywną recepcję i kącik, w którym można wygodnie poczekać na naprawę. Całość dopełnia 2800 m2 placu. Obok jest także stacja kontroli pojazdów. 

Mercedes Trucks Piła

Obiekt w Pile jest zarządzany przez Marcina Piwkowskiego, który jako dyrektor zarządzający odpowiada za część administracyjną, oraz Wojciecha Matuszewskiego, odpowiedzialnego za serwis. Obydwaj wcześniej pracowali w firmie transportowej Euro Finannce.

— Współpracowaliśmy z Mercedes-Benz jako firma transportowa od wielu lat, ale jesteśmy bardzo dumni, że teraz zostaliśmy partnerem marki jako autoryzowany serwis. To duże osiągnięcie i towarzyszą mu ogromne emocje. mówi Marcin Piwkowski. W naszym regionie brakowało takiego punktu i cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy go zapewnić klientom.

W EF Serwis w Pile klienci znajdą kompleksową obsługę, obejmującą nie tylko same ciągniki.

— To bardzo ważne dla firm transportowych, wiemy o tym dobrze dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej branży, mówi Wojciech Matuszewski.  Jako duży przewoźnik, znamy świetnie potrzeby tego rodzaju klientów, jeśli chodzi o serwis. Dlatego oferujemy obsługę całego pojazdu – zarówno ciągnika, jak i naczepy, wind, agregatów. Mamy także podpisaną umowę z oponiarską marką premium i będziemy realizować usługi wulkanizacyjne. Komplet usług dopełnia Serwis 24h, który jest bardzo istotnym elementem dla klientów transportowych.

W EF serwis pracuje 12 techników, w tym jeden diagnosta i mistrz. Klientów obsługuje jeden doradca serwisowy i specjalista ds. logistyki oraz recepcjonistka. – Obecnie bardzo intensywnie się szkolimy, wszyscy musimy spełniać standardy marki – mówi Wojciech Matuszewski. 

EF Serwis w Pile mieści się przy Al. Powstańców Wielkopolskich 163a, jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8-16.