Nissan zaprezentował kompaktowy samochód użytkowy Townstar. Nowa gama lekkich samochodów użytkowych Nissana ma lepiej przygotować firmy na nadchodzące zmiany i związane z nimi regulacje oraz przyspieszeniu rozwoju transportu bezemisyjnego.

Nissan Townstar to japoński klon nowego Renault Kangoo i Mercedesa Citan. Model ten będzie dostępny z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Nissan w odróżnieniu od Renault i Mercedesa nie będzie oferował silnika Diesla.

Odmiana benzynowa oferowana będzie z silnikiem o pojemności 1,3 litra zapewniającym pełną zgodność z najnowszymi przepisami w obszarze emisji spalin (Euro 6d). Jednostka ta generuje 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego.

nowy dostawczy Nissan

Natomiast w pełni elektryczny Nissan Townstar zostanie z kolei wyposażony w akumulator o pojemności 44 kWh oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak inteligentne zarządzanie energią oraz wydajny system chłodzenia akumulatora. Nowy samochód użytkowy zastąpi w gamie Nissana model e-NV200, oferując moment obrotowy na poziomie 245 Nm i 285 km zasięgu (dane zostaną potwierdzone po uzyskaniu homologacji).

 

Zobacz również:

Nowy Mercedes Citan Mercedes Citan drugiej generacji

Nissan Townstar z pakietem 20 nowych technologii

Stworzony z myślą o idealnym wpasowaniu się w codzienne życie klientów, Townstar wzbogaca ofertę lekkich samochodów użytkowych Nissana o pakiet ponad 20 nowych technologii.

Są to rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i funkcje wspomagające kierowcę, takie jak system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego (Side Wind Assist) i kołysaniem przyczepy (Trailer Sway Assist), ale także system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz manewrowania na skrzyżowaniach, a także system automatycznego parkowania i inteligentnego tempomatu.

nowy dostawczy Nissan

Nissan po raz pierwszy wprowadził system kamer 360º (Around View Monitor – AVM) w segmencie kompaktowych samochodów użytkowych. Wykorzystując zestaw odpowiednio rozmieszczonych kamer system wyświetla pełen obraz dookoła samochodu, zapewniając kierowcy komfort bezstresowego parkowania w przestrzeni miejskiej.

ProPILOT w wersji elektrycznej

Klienci decydujący się na elektryczną odmianę modelu Townstar będą mogli również korzystać z innowacyjnego, zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy ProPILOT. Pomagając kierowcy podczas jazdy po autostradzie, funkcja ta umożliwia automatyczne zwalnianie do pełnego zatrzymania i przyspieszanie poprzez podążanie za pojazdem poprzedzającym, a także utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu, nawet na łagodnych łukach.

nowy dostawczy Nissan

Funkcje obsługi połączeń (eCall, Apple CarPlay/Android Auto) oraz bezprzewodowego ładowania telefonu będą dostępne we wszystkich wersjach od momentu ich rynkowego debiutu. Z kolei rozbudowane usługi łączności zostaną udostępnione wraz z debiutem wersji w pełni elektrycznej.

Wymienione usługi w elektrycznym Nissanie Townstar wyświetlane będą na 8-calowym ekranie dotykowym, połączonym z 10-calowym cyfrowym panelem zegarów znajdującym się na wprost kierowcy.

Funkcjonalność nadwozia

Nowy Nissan w wersji dostawczej został opracowany tak, aby zaspokoić potrzeby klientów, m.in. małych i średnich przedsiębiorców, którzy poszukują zarówno wszechstronności, wygody i odpowiedniej przestrzeni ładunkowej, jak i nowoczesnych rozwiązań, takich jak system automatycznego parkowania, jakże przydatny podczas jazdy w mieście.

nowy dostawczy Nissan

Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do 3,9 m3 z uchylną przegrodą, nowy kompaktowy samochód dostawczy zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm, wysokowydajne układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1.500 kg.

Dostęp do przestrzeni ładunkowej ułatwiają duże boczne drzwi przesuwne, które czynią rozładunek samochodu niezwykle prostym. Z tyłu klient będzie miał możliwość wyboru pomiędzy otwieranymi pod kątem 180 stopni drzwiami 60/40 lub klasyczną klapą. We wnętrzu znajdą się natomiast przemyślane rozwiązania do przechowywania i przewozu towarów, a także specjalna przestrzeń na pokładowe narzędzia biurowe.

Pięcioletnia gwarancja

Wraz z nowym modelem Nissan ponownie spełnił podjęte przez siebie zobowiązania dostarczania rozwiązań charakteryzujących się jakością i rzetelnością. Właściciele każdego modelu z gamy lekkich samochodów dostawczych Nissana korzystają z wiodącej w branży, ogólnoeuropejskiej gwarancji na 5 lat lub 160.000 km, a właściciele wersji elektrycznej ponadto na 8 lat lub 160.000 km grawancji na pojemność akumulatora w wersji.

Gwarancja obejmuje także pokrywę lakierniczą, oryginalne części i akcesoria oraz pomoc drogową.