Starannie zaprojektowane miejsce kierowcy, większy komfort pasażerów, podwozie o wyższej nośności oraz znacząca redukcja zużycia paliwa to tylko kilka zalet nowej generacji autobusów Scania Touring. 

Nośność przedniej osi autobusu nowej generacji została podniesiona o 500 kg, co wpływa korzystnie na rozłożenie masy w pojeździe, zwiększa pojemność pasażerską i pozwala zabrać większą ilość bagażu.

Przednia część autobusu z miejscem dla kierowcy i  pilota została udoskonalona pod wieloma względami.

— Jesteśmy przekonani, że opracowane przez nas miejsce kierowcy należy do najlepszych w branży. Jest niezwykle ergonomiczne, zapewnia doskonałą widoczność i poczucie całkowitego panowania nad pojazdem. Zaprojektowane od nowa zawieszenie oraz bardziej płynna zmiana biegów znacznie podnoszą komfort kierowcy,  jak i pasażerów, mówi Åke Allard, dyrektor rozwoju produktu, Scania Buses & Coaches.

Nowy autobus turystyczny Scania o 6% oszczędniejszy

Użytkownicy docenią również nowe, zaawansowane systemy wspomagające jazdę, w tym układ monitorujący uwagę kierowcy  oraz system zapobiegający ewentualnej kolizji podczas zmiany pasa ruchu.

Paliwo jest jednym z głównych składników kosztów użytkowania. Nowy autobus turystyczny Scania Touring zużywa nawet o 6% mniej paliwa i to bez wpływu na osiągi. To zasługa bardziej wydajnego układu napędowego oraz nowych urządzeń wspomagających jazdę, takich jak adaptacyjny tempomat przewidujący trasę pojazdu.

Nowa konstrukcja ułatwiająca przeglądy, wysoka dostępność części zamiennych oraz nowa proaktywna usługa podnosząca dyspozycyjność pojazdów – dynamiczne plany obsługowe Scania – pomagają umocnić pozycję firmy Scania jako dostawcy niezawodnych rozwiązań transportowych.

Zdalne ograniczenie prędkości

Stałe monitorowanie danych eksploatacyjnych, które jest podstawą dynamicznych planów obsługowych Scania, umożliwia dopasowanie obsługi do potrzeb każdego  autobusu z osobna i wykorzystanie w pełni jego możliwości użytkowych.

Nowy autobus turystyczny Scania może być podpięty pod usługę Scania Zone, która pozwala na bieżąco dostosowywać funkcjonowanie pojazdu do poruszania się po uprzednio zdefiniowanym obszarze. Możliwość ograniczenia prędkości pojazdu w określonych miejscach oznacza  większe bezpieczeństwo, mniejszy hałas oraz mniejszą ilość szkodliwych spalin.

Zobacz też:

Nowy serwis Scania w RzeszowieSerwis Scanii w Rzeszowie