Sava rozszerza asortyment opon letnich do lekkich pojazdów ciężarowych o nowy model Trenta 2

Sava wprowadza Trenta 2, wydajną i niezawodną oponę letnią dedykowaną lekkim pojazdom ciężarowym. Tym samym marka rozszerza asortyment o cztery dodatkowe rozmiary, dzięki temu operatorzy flot będą mieć do wyboru 19 rozmiarów ogumienia. Szacuje się, że Sava Trenta 2 pokryje 92% rozwijającego się rynku opon letnich do lekkich pojazdów ciężarowych.

Sava Trenta 2 to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania menedżerów flot. Ogumienie wyróżnia się dłuższymi przebiegami, lepszą efektywnością paliwową oraz trwałością, co w rezultacie przekłada się na niższe koszty eksploatacji i realne oszczędności dla przedsiębiorców. Ponadto Sava Trenta 2 oferuje także doskonałe osiągi na mokrych nawierzchniach, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa.

 Właściwości i zalety opony Sava Trenta 2

Kontur typu Multi-Radius zapewnia dłuższą i szerszą powierzchnię styku opony z podłożem oraz wpływa na równomierny rozkład ciśnienia wewnątrz ogumienia, co przekłada się na dłuższe przebiegi. Trenta 2 charakteryzuje się też dobrym prowadzeniem na suchej nawierzchni i skróconą drogą hamowania nawet obciążonym pojazdem. To zasługa pełnych, zewnętrznych klocków bieżnika, które dzięki prostej i solidnej budowie zapewniają lepsze przenoszenie sił.

Wzmocnione krawędzie zwiększają przyczepność na mokrych drogach, nawet gdy pojazd jest mocno obciążony. 

Opona Sava Trenta 2 utrzymuje doskonały kontakt na mokrych nawierzchniach. Odpowiadają za to optymalnie rozmieszczone obwodowe rowki, które szybko przechwytują i odprowadzają wodę z bieżnika.