MAN Truck & Bus prezentuje ekskluzywny, topowy model nowej generacji – MAN TGX Individual Lion S.

W pierwszą rocznicę prezentacji pojazdów MAN nowej generacji – na starcie staje MAN TGX Individual Lion S, pojazd flagowy nowej generacji MAN. Göran Nyberg, członek zarządu odpowiedzialny w spółce MAN Truck & Bus SE za pion Sales i Marketing, z zadowoleniem odsłonił topowy model na kanale YouTube w nowym formacie MAN QuickStop:

— Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten pojazd naprawdę dostałem gęsiej skórki. To wrażenie towarzyszy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jestem przekonany, że kierowcy prowadzący pojazdy MAN będą z tego dumni. To rzeczywiście coś pięknego!

MAN TGX Individual Lion S, zaprojektowany wspólnie przez dział projektowania MAN i eksperta MAN Individual specjalizującego się w modyfikowaniu pojazdów, posiada węglowe aplikacje na zderzakach i lusterkach oraz różnorodne czerwone akcenty. Wrażenia zewnętrzne pogłębiają także inne elementy: szlachetnie prezentująca się chłodnica wykończona czarnym lakierem i chromowanymi listwami na czerwonym tle, dostępny opcjonalnie wspornik dachowy z lampami LED oraz czołowe i boczne wsporniki ze stali szlachetnej, czarne wzornictwo kół i ekskluzywna przesłona słoneczna MAN Individual.

Ekskluzywna kabina

Ekskluzywnie zaprojektowanej sylwetce pojazdu w pełni dorównuje wnętrze kabiny. Czerwony ozdobny szew na wielofunkcyjnej kierownicy podkreśla sportowy charakter MAN TGX Individual Lion S. Siedzenia z naturalnej skóry Alcantara mają czerwone diamentowe stebnowanie, a podłokietniki i tapicerka drzwi zostały do nich odpowiednio dopasowane stylistycznie. Na zagłówkach widnieje czerwona aplikacja lwa. Chromowane listwy drzwi są ozdobione charakterystycznym napisem Lion S, a czerwone pasy bezpieczeństwa podkreślają dynamiczny charakter pojazdu.

Przyjemną atmosferę pracy w maksymalnie dużej kabinie kierowcy pojazdu Lion S zapewnia seryjny pakiet „komfort kierowcy”, obejmujący fotele klasy Premium, bardzo szeroki zakres regulacji kierownicy i w pełni cyfrową deskę rozdzielczą kombi o rozmiarze 12,3 cala.

Ekspress do kawy i kuchenka

Dostępne są także liczne systemy wspomagające kierowcę podczas pracy, takie jak ACC Stop & Go, MAN ComfortSteering, asystent pasa ruchu, system wspomagania przy zmianie pasa ruchu i skręcaniu lub asystent świateł drogowych. Możliwe są też dodatkowe rozwiązania zaprojektowane przez MAN Individual, zapewniające komfort i wygodny odpoczynek podczas przerw: obszerny schowek o pojemności do 1400 litrów zainstalowany w ścianie zamiast drugiego łóżka oraz kuchenka mikrofalowa i ekspres do kawy. Dostęp do informacji i rozrywki z dala od domu oferuje możliwy do zainstalowania na bocznej ścianie nad łóżkiem telewizor 22-calowy, w optymalnym układzie także z wygodnie obsługiwaną leżanką do oglądania telewizji.

Nowy MAN TGX Lion S to nie tylko szlachetnie zaprojektowany i komfortowo wyposażony pojazd. Dzięki silnikom o mocy od 510 do 640 KM ma zapewnia także wyjątkową trakcję na drodze i ma być prawdziwym lwem alfa dla każdej floty pojazdów.