Spółki MAN Truck & Bus Polska oraz MAN Bus przekazały wyprawki szkolne dla ponad 40-stu osób, które ucierpiały na skutek sierpniowych nawałnic.

Kartony pełne plecaków, zeszytów, piórników i przyborów szkolnych zostały zawiezione do miejscowości Brusy nowym samochodem dostawczym MAN TGE.

Koncern MAN chętnie włącza się w akcje związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Nie inaczej było i tym razem. Na apel Burmistrza gminy Brusy odpowiedzieliśmy wspólnie. Jesteśmy firmą niemiecką, ale działamy na terenie Polski, zatrudniając prawie 4.000 pracowników i naturalnym dla nas było zaangażowanie się w pomoc. Gestem godnym naśladowania była również zorganizowana przez pracowników firmy zbiórka pieniędzy. Zgromadzone środki zostały przekazane na konto bankowe przeznaczone na pomoc dla najbardziej poszkodowanych, powiedział prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska Piotr Stański.

Niespodziewane wydarzenia losowe szczególnie ciężko przeżywają dzieci. Cieszymy się, że przekazując wyprawki udało nam się wywołać uśmiech na ich twarzach. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich dobrą motywacją do zbierania jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, dodał Artur Szewernoha, dyrektor finansowy i członek zarządu spółki MAN Bus, produkującej w Starachowicach autobusy miejskie.