Nieczęsto można spotkać ładnie stuningowanego Mercedesa, zwłaszcza na konkursie Nordic Trophy A gdy jeszcze dodać, że ten Mercedes ma trzy fotele, to temat wydaje się jeszcze bardziej interesujący.

Guido Lieder z Niemiec był debiutantem na ubiegłorocznym konkursie Nordic Trophy. Jego Actros stał nieco z boku, ale szukając potencjalnych kandydatów na nagrodę dla najlepszej ciężarówki spoza Skandynawii, trafiliśmy na jego Mercedesa. Czarny lakier był idealnie położony, a wzory airbrush sprawiały wrażenie niemalże trójwymiarowych. Po chwili wszystko już było jasne. 

Malowanie auta powstało w dobrze nam znanej firmie Niedergesäss Lackkunst, w której gościliśmy już dwa razy. Uważni czytelnicy TRAILER Magazine skojarzą pewnie właścicieli firmy Peter i Marcusa Niedergesäss, którzy pojawiali się na Nordic Trophy a to przywożąc rajdową Scanię, a to przyjeżdżając Scanią z naczepą niskopodwoziową, na której stał domek z bali, a na tarasie był zaparkowany stuningowany traktor Porsche…

czarny Actros Lieder

To właśnie Marcus stoi za projektem i malowaniem Mercedesa Actrosa. Marcus bardzo fachowo „rozświetlił” czarny przód Actrosa srebrnym lakierem sprawiając wrażenie, że to świeci gwiazda Mercedesa na grillu. 

Po bokach Marcus zaproponował wzory trybalne w odcieniach srebrnego i niebieskiego odcienia, które zarówno rozjaśniają czarną kabinę, ale nadają jej także pewnego dynamizmu. Po obu stronach kabiny pojawiły się także wizerunki pełnomorskich łodzi.

To moje hobby, dlatego chciałem je umieścić na ciężarówce, wyjaśnia Guido Lieder, właściciel Actrosa. Wszystkie prace lakiernicze powstały właśnie w Cottbus, w firmie Niedergesäss Lackkunst i jestem z ich efektu bardzo zadowolony.

Rezultat prac firm z Cottbus

Actros jeszcze trochę czasu spędził w Cottbus, tym razem w firmie M-tech truckstyle, która wykonała prace blacharskie. Tam powstała zabudowa tylnego zderzaka oraz orurowanie pomalowane na czarno. W tym samym kolorze są figurki Bidendum umieszczone na dachu Mercedesa. M-tech współpracuje zresztą z firmą Niedergesäss Lackkunst, a na swoim koncie ma przeróbki tak znanych ciężarówek jak Konzack czy Lexus.

Guido chciał mieć nieco bardziej wypasioną ciężarówkę, niż standardowy czarny ciągnik siodłowy, która jednocześnie stałaby się swego rodzaju wizytówką. 

czarny Actros Lieder

— Razem z synami postanowiliśmy odwiedzać co rok inny zlot ciężarówek. kontynuuje Guido. W ubiegłym roku byłiśmy na Nürburgring w Niemczech, w tym roku jesteśmy w Szwecji, a w przyszłym pojedziemy może do Finlandii. W Actrosie mam trzy fotele, więc możemy wszyscy legalnie i komfortowo podróżować.

czarny Actros Lieder

Zaraz, zaraz… Trzy fotele? 

— Tak, gdyż Actros jest pojazdem do nauki jazdy, mam więc jeden fotel więcej, a poza tym nie płacę myta na drogach w Niemczech, wyjaśnia Guido.

Zaglądamy do wnętrza Mercedesa. Rzeczywiście, są tam trzy wypasione fotele obite brązową skórą. 

— To skóra z gamy Bentleya, mówi Guido.

Cały tekst dostępny jest w grudniowym wydaniu TRAILER Magazine.

A więcej aut z konkursu Nordic Trophy 2019 zobaczycie tutaj.