Lannutti, włoski dostawca usług logistycznych o 200 nowych naczep Kögel Lightplus.

Dostawcę usług logistycznych przekonała wysoka stabilność Kögel Lightplus oraz możliwość zamówienia wyposażenia indywidualnego, które pozwala dodatkowo skorygować masę własną naczepy do poziomu poniżej 5.145 kilogramów. Zamówione naczepy Lightplus są seryjnie wyposażone w nowy profil ramy zewnętrznej Kögel. Dzięki niemu zamocowanie ładunku w ramie zewnętrznej ze stali Vario-Fix jest możliwe również w przypadku opcjonalnych burt. Naczepy wyposażone są w 13 par dołączanych seryjnie pierścieni mocujących z bocznymi hakami mocującymi. Pierścienie są przystosowane do działania siły rozciągającej o wartości 2.500 kilogramów. Ściana przednia z kłonicami narożnymi i tylnymi kłonicami narożnymi oraz drzwi portalowe w ścianie tylnej są wykonane z aluminium. Naczepy Kögel Lightplus posiadają certyfikat zabezpieczenia ładunków wg normy DIN EN 12642 Code XL.

Wyposażenie indywidualne naczep Kögel Lightplus dla Lannutti

W celu dalszego zmniejszenia masy pojazdów firma Lannutti zdecydowała się na lekkie wyposażenie indywidualne. W jego skład wchodzą wykonane z aluminium obręcze kół, aluminiowe podpory naczepy, zbiorniki powietrza i poprzeczki dachu, jak również drzwi portalowe z lekkich, bardzo stabilnych, duroplastycznych paneli wielowarstwowych ze stosowanym w branży lotniczej wypełnieniem w postaci rdzenia o kształcie plastra miodu. Na żądanie nośność podłogi umożliwia obciążenie osi wózka widłowego ładunkiem o ciężarze 7200 kilogramów. Aby zabezpieczyć wewnętrzną stronę ściany przedniej przed uszkodzeniami podczas załadunku i rozładunku zamontowano powlekaną płytę stalową o grubości 5 milimetrów i wysokości 200 milimetrów, która jest przykręcana do podłogi. Tylna część pojazdów jest dodatkowo wyposażona w gumowe odboje gwarantujące zwiększoną ochronę przed uderzeniami. Dodatkową ochronę zapewnia przebiegający poprzecznie trójkątny profil gumowy na blaszanym zakończeniu ramy. Wyeliminowanie typowych desek aluminiowych lub drewnianych jest możliwe dzięki wyposażeniu naczepy siodłowej w plandekę z 24 pionowymi profilami aluminiowymi po każdej stronie naczepy. Kolejnymi elementami wyposażenia indywidualnego jest linka „celna”  z dwoma uchwytami, licznik kilometrów, skrzynka narzędziowa i wiele innych.

 

Lannutti – gigant z 50-letnim doświadczeniem

Firma Lannutti z siedzibą w Cuneo we Włoszech dysponuje 1.250 ciągnikami siodłowymi, 2.500 naczep, magazynami o łącznej powierzchni 300.000 m² oraz zatrudnia 1.650 pracowników. Stawia to ją w gronie największych i najskuteczniejszych usługodawców logistycznych we Włoszech. Lannutti od jakiegoś czasu inwestuje w naczepy lekkie. Oprócz zakupionych 200 naczep Kögel Lannutti testuje także lekkie naczepy Fliegl.

O innych sukcesach sprzedażowych firmy Kögel przeczytacie tutaj.