Norweska firma logistyczna Nor-log Thermo AS wprowadza do eksploatacji 55 nowych naczep Cool Liners.

Pierwsza partia naczep chłodniczych Krone, specjalnie zaprojektowanych w celu spełnienia norweskich wymagań, została przekazana już przekazana firmie przez lokalnego dilera Preben Ferre (Vogn-Service).
Pięćdziesiąt z łącznej liczby 55 nowych Cool Linerów jest przystosowanych do transportu kombinowanego jako naczepa typu piggyback i ma typową „skandynawską” konstrukcję w celu optymalnego rozłożenia obciążenia nawet w przypadku ciągników 3-osiowych.

Zobacz również:

Nowe naczepy Mega Liner nowa naczepa Krone Mega

Inne zalety to rozwiązanie Multitemp ze zmiennym podziałem stref chłodzenia i możliwość ładowania w dwóch piętrach, które zwiększa liczbę miejsc paletowych z 33 do 66. Specjalnym rozwiązaniem dla Nor-log Thermo jest kanał wodny (korytko na ryby) specjalnie zaprojektowany do transportu świeżych ryb, który jest umieszczony poprzecznie we wnętrzu przed tylnymi drzwiami w podłodze przyczepy. Dzięki zoptymalizowanej objętości zbierania i centralnemu odpływowi wody umożliwia to kontrolowane usuwanie wycieków, a także można je łatwo i szybko wyczyścić dzięki zintegrowanym, zdejmowanym włazom rewizyjnym.

O firmie Nor-log

Nor-log Thermo AS, dawniej Bring Frigo AS, jest częścią Grupy Nor-log, do której należą również Suldal Transport AS i Miniekspress Transport AS. Grupa specjalizuje się w transporcie żywności i obejmuje całą Norwegię gęstą siecią terminali. Łącznie flota składa się z około 500 samochodów ciężarowych i 350 naczep chłodniczych. Ponadto Grupa Nor-log współpracuje z licznymi podwykonawcami.
Nowe Cool Linery zostaną najpierw przetransportowane koleją 1500 km z Oslo, a następnie pokonają kolejne 500 do 1.000 km drogą lądową, aż dotrą do celu. Wszystkie naczepy mają zostać dostarczone do końca czerwca.