W Dadu, na Tajwanie, z linii montażowej zjechał dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF.

Firma DAF, której udział rynkowy w segmencie pojazdów o masie powyżej 12 ton wynosi prawie 37%, jest na Tajwanie niekwestionowanym liderem  wśród producentów pojazdów ciężarowych spoza Azji. Oczekuje się, że sukces na Tajwanie będzie jeszcze większy dzięki wprowadzeniu w ostatnim czasie nowej serii pojazdów ciężarowych Euro 6.

Od 2005 roku DAF Trucks wysyła co tydzień podzespoły do popularnych serii LF i CF z zakładów w Eindhoven i Leyland na Tajwan, gdzie we współpracy z firmą Formosa Plastics Group na linii produkcyjnej, która niedawno została poddana całkowitej modernizacji, montowanych jest obecnie od pięciu do sześciu pojazdów ciężarowych DAF dziennie. Wszystkie te pojazdy są wyposażane w silniki PACCAR Euro 6. 

— Każdy pojazd ciężarowy DAF z Tajwanu charakteryzuje się taką samą jakością wykonania jak pojazdy zjeżdżające z linii produkcyjnych w Holandii czy Wielkiej Brytanii,  twierdzi Jan van Keulen, dyrektor ds. sprzedaży odpowiadający za globalne rynki w firmie DAF. Dziesięciotysięcznym egzemplarzem pojazdu marki DAF wyprodukowanym na Tajwanie okazał się model ciągnika siodłowego CF 480, który będzie wykorzystywany na tamtejszym rynku do transportu żwiru i cementu.

15 lat doświadczeń z DAF-em

Zhi-Yong Qiu, dyrektor generalny firmy Yong Yuan Transport Corporation, złożył zamówienie na ten dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF zmontowany na Tajwanie, opierając się na prawie 15-letnim pozytywnym doświadczeniu z tą marką.

— Nasza mieszana flota składa się z około 300 pojazdów. Kilka lat temu zdecydowałem, że każdy nowy pojazd musi być pojazdem marki DAF. Podjąłem tę decyzję z prostego powodu — te pojazdy nie mają sobie równych pod względem zużycia paliwa, niezawodności i bezpieczeństwa. Dodatkowo lokalna sieć dealerów DAF oraz ich wsparcie w zakresie napraw i obsług reprezentują niezwykle wysoki poziom.

10.000 DAF z montowni na Tajwanie

Dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF zmontowany na Tajwanie został przekazany Zhi-Yong Qiu (po lewej stronie), dyrektorowi generalnemu Yong Yuan Transport Corporation, przez Seiko Chena (po prawej stronie), prezesa firmy Formosa Plastics Transport Corporation, będącej partnerem firmy DAF. Ten ciągnik siodłowy marki DAF (model CF 480) będzie służył do transportu żwiru i cementu.