DKV Euro Service świętuje w Polsce 25-lecie swojej działalności. Na naszym rynku jest dziś najbardziej rozpoznawalnym i wszechstronnym operatorem kart paliwowych. Zatrudnia kilkadziesiąt osób, które na co dzień wspierają działalność ponad siedmiu tysięcy polskich firm transportowych.

2 czerwca, w Zamku Topacz pod Wrocławiem, miała miejsce uroczysta gala, w której udział wzięło przeszło 300 gości reprezentujących branżę transportową. Byli wśród nich zarówno kluczowi klienci DKV, jaki i delegacja zarządu firmy z Niemiec oraz szefowie przedstawicielstw DKV w poszczególnych krajach Europy.

Uroczystość odbyła się w formule gali „oskarowej”, której kulminacyjnym punktem było wręczenie wyróżnień 15 firmom, które w ciągu minionych 25 lat najbardziej przyczyniły się do rozwoju firmy w Polsce. W uroczystości udział wzięli zagraniczni przedstawiciele zarządu DKV: Dr Alexander Hufnagl – dyrektor zarządzający DKV Euro Service, Frank Hanses – dyrektor sprzedaży DKV Euro Service, Ulrich Wolter – dyrektor marketingu DKV Euro Service, Matthias Rock, odpowiedzialny za komunikację firmy w regionie.

Dziś ponad 10% obrotów firmy generowanie jest w Polsce. Odkąd Michał Bałakier przejął kierowanie spółką w 1999 r., jej obroty wzrosły 10-krotnie. Nie byłoby to możliwe bez codziennego wsparcia i inspiracji ze strony naszych klientów. Tego wieczoru chcemy im podziękować za ich wkład w rozwój i doskonalenie usług DKV, powiedział podczas swojego wystąpienia dr Alexander Hufnagl, dyrektor zarządzający DKV Euro Service.

7000 firm

 

Przed otwarciem polskiej siedziby do grona klientów należały tylko 24 firmy. Dziś jest ich ponad 7.000. W ciągu tych 25 lat zdarzyło się wiele: 42 kraje Europy, 5.8 miliarda euro obrotu, 2,5 mln wydanych kart, 60 tysięcy punktów akceptacji, najważniejsze wyróżnienia i nagrody rynkowe. Firma wydająca karty paliwowe przeobraziła się w największą na europejskich drogach organizację serwisową. DKV jest dziś prekursorem w obszarze nowoczesnych technologii dla transportu. Przenosi usługi w sferę mobilności, oddając zarządzanie usługami w ręce klienta. Wyznacza kierunki innowacji w zakresie opłat drogowych. Już wkrótce urzeczywistni europejską ideę jednolitej opłaty EETS.