12.500 masek ochronnych, 150 paczek rękawic nitrylowych, 250 litrów płynu antybakteryjnego oraz 300 przyłbic trafiło do 5 Domów Pomocy Społecznej, które IVECO Poland czynnie wsparło w czasie pandemii.

Koronawirus szczególnie groźny jest dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, dlatego niezwykle ważna jest pomoc kierowana do Domów Pomocy Społecznej. Wsparcia potrzebują zarówno podopieczni, jak i sami opiekunowie oraz cały personel. IVECO Poland udzieliło wsparcia Domom Pomocy Społecznej w czasie pandemii przekazując w sumie 12.500 maseczek, 150 paczek rękawic nitrylowych, 250 litrów płynu antybakteryjnego oraz 300 przyłbic.

Pomoc Iveco Poland dla Domów Pomocy Społecznej

Środki ochrony osobistej mają na celu zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i ich podopiecznym, a co za tym idzie – usprawnić całodobowe funkcjonowanie Domów Pomocy Społecznej w czasie pandemii. IVECO Poland udzieliło wsparcia Domom Pomocy Społecznej w Limanowej, Grabiu, Podobowicach, Kietrzu, i  w Komorowie. Przedstawiciele tych placówek przekazali IVECO Poland kilka miłych słów, którymi dzielimy się poniżej.

To wspaniałe podziękowanie

— Bardzo cieszymy się, bo wsparcie otrzymają osoby, które znakomicie wykonują swoje obowiązki i ich podopieczni. W naszym domu mieszka obecnie 60 przewlekle chorych kobiet i mężczyzn. Praca w rzeczywistości naznaczonej koronawirusem wymaga często nadludzkich sił. To wspaniałe podziękowanie za ich ogromny wysiłek, powiedziała Małgorzata Szafrańska, Dyrektor DPS w Limanowej.

— Jestem ogromnie wdzięczna, bo wsparcie to przede wszystkim pozwala nam pomóc drugiemu człowiekowi. A dbanie o osoby słabsze to nasz moralny obowiązek, powiedziała siostra Violetta Majewska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu

Pomoc Iveco Poland dla Domów Pomocy Społecznej

— Domy Pomocy Społecznej w całej Polsce znajdują się teraz w wyjątkowej sytuacji, walcząc o zdrowie opiekunów i podopiecznych. Codziennie słyszymy i czytamy, że brakuje wielu środków, dlatego w IVECO Poland podjęliśmy decyzję, by również z naszej strony wesprzeć działanie tych placówek i zaopatrzyć je w środki ochrony osobistej. Uważamy, że każdy nawet najmniejszy gest dobrej woli, przyczyni się do tego, że razem przezwyciężymy te trudne chwile, a opiekunom i podopiecznym placówek zapewni ochronę w tym wyjątkowo trudnym czasie, powiedział Tomasz Wykrota, Marketing Manager IVECO Poland. Domy Pomocy Społecznej, które świadczą usługi całodobowo stają przed wyjątkowym wyzwaniem. Mam nadzieję, że ta chociaż niewielka cegiełka wsparcia IVECO Poland uczyni tę walkę choć trochę bezpieczniejszą.