Cztery samochody  IVECO Daily zasilane gazem CNG wzmocniły flotę Grupy CE-MA – operatora usług transportowych dla sieci salonów meblowych Agata.

Grupa CE-MA już wcześniej zdążyła się przekonać o walorach IVECO Daily, które dostarczyła Grupa DBK, w tym niezawodności tego modelu na tle pojazdów konkurencyjnych marek. Po raz pierwszy w historii współpracy obu podmiotów klient zdecydował się na wynajem długoterminowy w DBK Rental. Cztery śnieżnobiałe IVECO Daily już wożą produkty, które zamawiają klienci krakowskiego salonu Agata.

Cztery IVECO Daily przekazane Grupie CE-MA, to podwozia z zabudową kontenerową, napędzane 3-litrowymi silnikami o mocy 136 KM i 6-stopniowymi manualnymi skrzyniami biegów.

— Zaproponowaliśmy kontrahentowi produkt skrojony pod jego potrzeby, czyli odpowiedni pojazd i atrakcyjne finansowanie. Stała miesięczna rata obejmuje najem długoterminowy z pełnym serwisem i zarządzaniem oraz – co szczególnie ważne – z zapewnieniem samochodu zastępczego na wypadek dłuższych napraw. Jesteśmy jednak przekonani, że IVECO Daily CNG w barwach Grupy CE-MA będą odwiedzać nasze serwisy wyłącznie na planowane przeglądy. To mocne, sprawdzone konstrukcje, a układ zasilania gazem ziemnym jest nie tylko ekonomiczny, ale także mniej skomplikowany i podatny na awarie, mówi Jarosław Dyńka, Kierownik ds. Kluczowych Klientów w DBK Rental.

Iveco Daily CNG CE-MA

Pojazdy na CNG atrakcyjne finansowo

Grupa CE-MA swoją decyzją potwierdza, że coraz więcej firm przy wyborze samochodu bierze pod uwagę nie tylko kwestie ekonomiczne, ale także inne czynniki mające np. istotny wpływ na jakość życia na obszarach, w których operują, np. w miastach.

— Samochody zasilane gazem ziemnym, które dostarcza nam DBK Rental, nie są jeszcze bardzo popularne na naszym rynku. Decyzja o wyborze wersji CNG była podyktowana dwoma ważnymi czynnikami. Pierwszy to ekologia. Spalanie gazu ziemnego skutkuje znacznie mniejsza ilością szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery. Jako firma z Krakowa, gdzie nadal zmagamy się z problemem zbyt niskiej jakości powietrza, odpowiedzialnie podchodzimy do tej kwestii, szczególnie że nasze samochody dostarczają towary na osiedla mieszkaniowe czy w ścisłym centrum. Drugi, również niezwykle istotny element, to kwestia ekonomiczna. Wnikliwe obliczenia pokazały nam, że w perspektywie całego kontraktu, pojazdy na CNG są dla nas bardziej atrakcyjne finansowo, tłumaczy Michał Magiera, Prezes Zarządu Grupy CE-MA.