DAF International Dealer of The Year to nagroda przyznawana europejskim przedstawicielom marki od 2017 r. W tym roku wyróżnienia przypadły także polskim dilerom: Grupie DBK oraz ESA Trucks Polska.

Sprzedaż używanych pojazdów ciężarowych i dostawczych od wielu lat jest ważną częścią kompleksowego wachlarza usług oferowanych przez Grupę DBK – lidera polskiego rynku TSL. Sprzedaż prowadzona jest z wykorzystaniem najszerszej w kraju sieci sprzedaży liczącej 24 punkty, a także za pośrednictwem Giełdy Grupy DBK – autorskiej platformy zakupowej, która powstała z myślą o wszystkich przedsiębiorcach zainteresowanych sprawdzonym pojazdem z drugiej ręki.

Grupa DBK została doceniona za zaangażowanie i skupienie na oczekiwaniach klientów oraz proces sprzedaży ukierunkowany na znalezienie narzędzia najlepiej dopasowanego do potrzeb danej firmy.

— Grupa DBK znakomicie realizuje te zadania, gwarantując kupującemu maksymalny możliwy zwrot z poczynionej inwestycji,  ocenił Gerrit-Jan Bas, dyrektor zarządzający PACCAR Financial Europe.

— Od lat rozwijamy sprzedaż i ofertę pojazdów używanych, co mocno zaprocentowało w 2020 roku. W branży TSL trudno być pewnym czegokolwiek, ale poprzedni rok jeszcze mocniej zachwiał planami wielu przedsiębiorców. W tej sytuacji więcej firm realizowało swoje zadania, sięgając po używane ciężarówki, a my byliśmy na to gotowi, mając w ciągłej ofercie ponad 500 pojazdów oraz cały wachlarz usług oferowanych w ramach Grupy DBK. Dla naszych klientów ważne jest to, że używany DAF z Grupy DBK to pewny produkt. Rocznie sprzedajemy 1600-1700 używanych ciężarówek, w zeszłym roku ta liczba znacznie przekroczyła 2.000. To świadczy o tym, że przedsiębiorcy nam ufają i do nas wracają. Trudno o lepszą rekomendację, a nagroda jest potwierdzeniem naszych kompetencji, stwierdził Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK.

Grupa DBK

Przedstawiciele Grupy DBK podczas gali wręczenia nagrody: od lewej: Mikołaj Składanowski, dyrektor sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK, Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK.

W tym roku Grupa DBK obchodzi 25-lecie działalności. Historia założonej w Olsztynie firmy zaczęła się właśnie od sprzedaży ciężarówek z Eindhoven.

ESA Trucks Polska w pierwszej piątce konkursu DAF International Dealer of the Year

Swój triumf ma także ESA Trucks Polska. W tym roku firma prowadząca punkty w Komornikach, Poznaniu, Koninie, Świecku (woj. wielkopolskie), Iłowej (woj. lubuskie) oraz Godzieszowie (woj. dolnośląskie) znalazła się w złotej piątce konkursu.

— To nie jest nasze pierwsze wyróżnienie w tym konkursie, bo w czołówce byliśmy we wszystkich dotychczasowych edycjach. Przyznam jednak, że jestem zaskoczony. To dla nas niespodzianka, ponieważ za nami dziwny, ale przede wszystkim bardzo trudny rok. Kolejna z rzędu nagroda pozwala powiedzieć, że trzymamy równą, wysoką formę i dobrze prowadzimy nasz biznes, dzięki czemu jesteśmy pozytywnie postrzegani przez klientów, ale też centralę DAF-a. W naszej działalności nie skupiamy się jednak na nagrodach, lecz na realizacji ambitnych celów przy zachowaniu najwyższego poziomu satysfakcji klienta. Patrzymy też w przyszłość. To objawia się nie tylko w inwestycjach, ale też w naszym podejściu do klientów. Wierzymy w wieloletnie relacje, w których obie strony odnoszą korzyści w długiej perspektywie, mówił Jarosław Szymkowiak, dyrektor zarządzający ESA Trucks Polska.

— ESA Trucks Polska została oceniona tak wysoko, ze względu na kompleksową realizację celów, zarówno w ujęciu ilościowym, jak i jakościowym. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że 2/3 samochodów DAF dostarczonych przez ESA Trucks Polska było w pakiecie z fabrycznymi kontraktami serwisowymi. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że w skali europejskiej średnio 50 proc. sprzedanych DAF-ów jest objętych taką usługą. Z punktu widzenia marki ważne jest też, że ESA nie tylko oferuje najwyższej jakości serwis, usługi i doradztwo, ale też inwestuje, np. w nowe lokalizacje, wzmacniając w ten sposób udaną kooperację z marką DAF, ocenił Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska. Wyróżnienia dla polskich dealerów to sukces wielowątkowy. Świadczą o dojrzałości naszego rynku oraz wysokim poziomie całej sieci w naszym kraju. Nagroda dla jednego dealera to także nobilitacja dla pozostałych. Bez ich współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji nie mielibyśmy tak dobrych wyników.

_______________

Podpis przy fotografii: 

Foto 1 – Przedstawiciele Grupy DBK podczas gali wręczenia nagrody: od lewej: Mikołaj Składanowski, dyrektor sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK, Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK.

Foto 2 – Przedstawiciele obu firm podczas gali wręczenia nagrody: od lewej: Mikołaj Składanowski, dyrektor sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK, Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK, Michał Dąbrowski, Country Manager Paccar Financial Polska Sp.zo.o., Maciej Dmowski, Used Trucks Manager Poland at DAF Used Trucks.