Od 1 października Christian Levin objął stanowisko, które łączy jego obecną rolę jako prezesa i dyrektora generalnego Scania z funkcją prezesa i dyrektora generalnego Grupy TRATON.

Dyrektor generalny TRATON Matthias Gründler i dyrektor finansowy Christian Schulz opuścili firmę 30 września 2021 r. Obecny prezes i dyrektor generalny Scania, Christian Levin, został mianowany na nowego dyrektora generalnego TRATON SE. Natomiast Annette Danielski, obecnie dyrektor działu finansów korporacyjnych w TRATON SE, została nowym dyrektorem finansowym.

— Jestem zaszczycony mogąc objąć stanowisko dyrektora generalnego Grupy TRATON, jednocześnie pełniąc funkcję dyrektora generalnego Scania. Patrząc w przyszłość, skoncentrujemy się na przekształcaniu biznesu w kierunku nowych obszarów technologicznych i geograficznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu dalszej synergii poprzez modularyzację i skalowalność, komentuje Christian Levin, nowy dyrektor generalny Grupy TRATON oraz prezes i dyrektor generalny Scania. Grupa TRATON ewoluuje i opiera się na strategii TRATON, którą ustanowił obecny zespół zarządzający i której realizacja nabiera tempa. Strategia obejmuje silniejszy nacisk na zrównoważony rozwój, nie tylko poprzez e-mobilność, cyfryzację i połączenie pojazdów w ramach sieci, ale również przez dalszą integrację z Navistar i wzrost na rynku północnoamerykańskim, a także inwestycje w Chinach w ciągu najbliższych kilku lat. Ta zmiana będzie składać się z kilku kroków rozłożonych w czasie, a jej plan zostanie przedstawiony do końca roku.

Na tym kolejnym etapie rozwoju TRATON, Grupa będzie nadal czerpać z siły, kompetencji i logiki biznesowej każdej z marek wchodzących w jej skład – MAN, Navistar, Scania i Volkswagen Caminões e Ônibus.

Christian Levin objął stanowisko Dyrektora Generalnego Scanii 1 maja tego roku, kiedy zastąpił Henrika Henrikssona, który opuścił Scanię po 23 latach pracy, w tym ponad 5 na stanowisku dyrektora generalnego, o czym pisaliśmy tutaj.