IVECO Poland podpisało umowę ze spółką HAMA Polska na dostawę 350 pojazdów gamy lekkiej i ciężkiej.

 

Zamówienie 350 Iveco dla HAMA Polska opiewa na dostawę 300 jednostek pojazdów gamy lekkiej IVECO Daily oraz 50 jednostek pojazdów gamy ciężkiej IVECO S-WAY. Oficjalne podpisanie umowy odbyło się w marcu tego roku, w siedzibie importera marki przy Al. Wyścigowej w Warszawie.

Dostawa 350 pojazdów IVECO zostanie sukcesywnie realizowana do końca bieżącego roku.

HAMA Polska należy do Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL), który w 2020 roku nabył większościowy pakiet udziałów oraz Grupy DBK – jednego z największych dostawców produktów i usług dla branży TSL w Polsce. HAMA Polska pod marką DBK Rental oferuje wynajem szerokiej gamy pojazdów: w tym ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowych, pojazdów dostawczych, naczep, przyczep oraz pojazdów specjalistycznych. Flotę ponad 3.700 pojazdów do wynajmu stanowią nowoczesne pojazdy o zróżnicowanej specyfikacji, różnych wersjach silnikowych i bogatym wyposażeniu w standardzie. 

300 Daily i 50 S-Way

Wśród zamówionych 300 pojazdów IVECO Daily znajdują się jednostki z całej gamy modelowej od 3,5 do 7,2 t DMC ze skrzynią 6-cio biegową manualną oraz 8-biegową HiMatic,  przeznaczone pod specjalistyczną zabudowę. Wszystkie podwozia zawierają pakiety o różnych konfiguracjach wyposażenia, zwiększających komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

W ramach pakietów znajdują się między innymi: manualna lub automatyczna klimatyzacja, pełne światła LED, komfortowe fotele kierowcy oraz systemy audio.

Zakupione pojazdy trafią  głównie do klientów z segmentu dystrybucyjnego krajowego z zabudowami typu chłodnia, izoterma lub kontener. Nie zabraknie również pojazdów specjalistycznych, takich jak np. pojazdy „brygadowe”, komunalne, czy tzw. „wywrotki”.

Wśród zamówionych 50 pojazdów IVECO S-WAY znajduje się 25 ciągników siodłowych Natural Power zasilanych wyłącznie gazem ziemnym (LNG) o mocy 460 KM i oferujących zasięg do 1600 kilometrów na jednym tankowaniu. Drugą grupę 25-ciu pojazdów stanowią ciągniki S-WAY zasilane olejem napędowym, z silnikami o mocy 510 KM i zbiornikami o pojemności 1320 litrów. Wszystkie pojazdy napędzają nowoczesne 13-litrowe silniki.

Wyposażenie każdej jednostki obejmuje między innymi: automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX, system wspomagający HI-CRUISE, Eco-Roll i Retarder oraz pełne oświetlenie LED i automatyczną klimatyzację. Dodatkowo ciężarówki IVECO zwierają zaawansowany moduł telematyczny.

Pojazdy ciężkie IVECO S-WAY objęte zostaną pełnym kontraktem serwisowym producenta.

Zobacz też

Kolejne Volvo we flocie Hama Polska Volvo FH Hama Polska

Wynajem optymalizuje koszty

Wynajem DBK Rental ułatwia pracę przedsiębiorcom, optymalizując wszelkie koszty utrzymania floty. Dzięki rozbudowanej sieci serwisowej na terenie całego kraju, przejrzystym warunkom finansowania oraz kompleksowej obsłudze, zapewnia przedsiębiorcom pełną mobilność w realizacji usług transportowych.

umowa Iveco Poland Hama Polska

Na zdjęciu od lewej:  Mirosław Gołaszewski – Light & Medium Business Manager Daniel Wolszczak  – Dyrektor Generalny IVECO Poland Łukasz Chyliński – Prezes Zarządu HAMA Polska Janusz Rachwał – Dyrektor Działu Handlowego HAMA Polska Marcin Piluchowski – Heavy Line Business Manager

— Zaufanie, jakim obdarzyła nas firma HAMA Polska, składając tak duże zamówienie jest wyraźnym dowodem naszego silnego partnerstwa. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyczynić się do realizacji ambitnych celów spółki  HAMA w zakresie rozwoju ich floty pojazdów. Jesteśmy przekonani, że dostarczone pojazdy będą doskonałą i konkurencyjną ofertą w obszarze usług klienta, dzięki najnowocześniejszej technologii pojazdów, wydajności i dbałości o komfort użytkownika. Umowa z HAMA Polska po raz kolejny stawia naszą markę wśród liderów producentów pojazdów użytkowych w Polsce. Jesteśmy także szczególnie dumni z tej umowy ponieważ otwiera nowy rozdział w naszych relacjach. Od teraz razem aktywnie promujemy technologię napędu opartego na skroplonym gazie ziemnym LNG .To rozwiązanie przybliża nas w przyszłości do bezemisyjnego transportu i dowodzi koncentracji spółki HAMA Polska na kwestiach ekologii, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy, co jest w pełni zgodne z celami IVECO, powiedział Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland.

— Naszym celem jest posiadanie  najnowocześniejszej i najbardziej przyjaznej środowisku floty w Polsce w zakresie wynajmu zarówno długoterminowego, jak i  krótkoterminowego. Również w tym celu tworzymy flotę w oparciu o pojazdy wykorzystujące nowoczesne i innowacyjne technologie, między innymi te zastosowane w IVECO S-WAY LNG. Niezwykle ważny dla nas jest aspekt zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa kierowcy i komfortu jego pracy.  Pojazdy IVECO Daily i IVECO S-WAY spełniają nasze oczekiwania i są doskonałym wyborem spośród oferowanych na rynku, skomentował Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu HAMA Polska.

 

____________________________________________________________________