Kolejne duże zakupy Girteka Logistics. Tym razem firma postawiła na Volvo FH najnowszej generacji.

Girteka Logistics, z siedzibą na Litwie, ma 15.000 kierowców ciężarówek i 8.000 ciężarówek, które obsługują rozległą sieć w Europie i Rosji. To nie pierwsze tak duże zamówienie Girteka w Volvo Trucks. W 2017 roku Girteka kupiła także 2.000 sztuk Volvo.

Po testach najnowszego Volvo FH I-Save Girteka Logistics zadecydowała się zainwestować w te samochody.

— Przetestowaliśmy Volvo FH z I-Save i odkryliśmy duży potencjał oszczędności paliwa, który jest dobry zarówno dla biznesu, jak i dla klimatu, wyjaśnia Edvardas Liachovičius dyrektor generalny Girteka Logistics. Girteka Logistics postrzega tę mega inwestycję jako logiczną kontynuację doskonałej, trwającej od 15 lat współpracy między firmami, którą z pewnością podziela opinia Volvo Trucks.

— Mamy długą i owocną współpracę z Girteka Logistics i jesteśmy bardzo dumni z decyzji o zainwestowaniu w nasze nowe, najnowocześniejsze ciężarówki. Ta nowa generacja samochodów ciężarowych ogranicza emisje i podnosi wydajność i doświadczenie kierowcy na jeszcze wyższy poziom, mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks. Girteka Logistics w przeszłości finansowała większość swoich samochodów ciężarowych Volvo za pomocą Volvo Financial Services, a większość z 2000 ciężarówek objętych nową umową będzie miała tę samą strukturę. Rozpoczęcie produkcji nowej gamy pojazdów ciężarowych Volvo Trucks o dużej ładowności zaplanowano na marzec 2021 r.

2.000 ciężarówek Volvo dla Girteka zostanie dostarczone do Girteka Logistics w ciągu roku. O poprzednich zamówieniach Girteka Logistics pisaliśmy tutaj.