Firma LINK wzbogaciła  swoją flotę o 20 ciągników DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 nowych pojazdów DAF w bieżącym roku. 

W roku 2020 LINK Sp. z o.o. podpisała kontrakt na dostawę 83 ciągników siodłowych DAF XF FT 480 Low Deck z silnikiem MX 13 o mocy 480 KM oraz zautomatyzowaną skrzynią biegów Traxon, kabiną Super Space Cab i hamulcem silnikowym MX Engine Brake. Firma LINK wybrała markę DAF po raz kolejny po zakończeniu realizacji poprzedniego zamówienia opiewającego na dostawę 102 ciągników DAF XF FT w 2019 roku.

20 DAF-ów XF dla firmy LINK trafiło już w styczniu. Kolejne wydania planowane są w pierwszym kwartale 2021. Podczas odbiorów LINK skorzystał ze szkolenia kierowców Eco Drive +, które stanowią integralną część oferty DAF. Przeszkoleni kierowcy podnoszą kompetencje związane z eco-jazdą i optymalnym wykorzystaniem możliwości pojazdów oraz odnotowują coraz to lepsze wyniki spalania.

— Wybór marki DAF przez firmę LINK spowodowany jest przede wszystkim korzystnymi parametrami pojazdów DAF pod kątem bezawaryjności oraz średniego zużycia paliwa, a także wysokim komfortem użytkowania i jazdy dla kierowców. Ponadto zdobyliśmy już doświadczenie w użytkowaniu ciągników marki DAF, odbierając pierwsze samochody w 2018 roku. Jednocześnie zespół DAF wykazał duże zaangażowanie i profesjonalizm w procesie ofertowania i negocjacji, co pozwoliło wspólnie z naszym partnerem wypracować nowe, spełniające nasze oczekiwania standardy dotyczące zakupu pojazdów. Analizując i uwzględniając wszystkie „za” oraz „przeciw” DAF zaproponował nam w danym momencie atrakcyjne warunki, wyróżniające się na tle konkurencyjnych ofert flotowych, podkreśla Paweł Moder, CEO LINK Sp. z o.o.

— Fakt, że wiodące firmy transportowe takie jak LINK — bazując na wieloletnich doświadczeniach — decydują się na pojazdy DAF XF, stanowi dowód ogromnego uznania dla niezawodności i wydajności tych ciężarówek oraz komfortu, jaki zapewniają one kierowcom, dodał Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Sp. z o.o.. To zamówienie traktujemy również jako pozytywny sygnał z rynku: zapotrzebowanie na usługi transportowe szybko wraca. Sprawia nam wielką radość, że możemy wspierać branżę transportową, dostarczając wysokiej jakości pojazdy ciężarowe.

DAF XF LINK

Kontrakty serwisowe w najbogatszym wariancie

20 DAF-ów XF dla firmy LINK zostało dodatkowo wyposażonych w klimatyzację postojową Dirna Lite pod marką Paccar Parts –TRP. Ponadto firma LINK skorzystała również z oferty na kontakty serwisowe DAF MultiSupport – wybrany został najbardziej rozbudowany pakiet Full Care, który obejmuje koszty wszelkich napraw i obsług w okresie obowiązywania umowy. Dodatkowo kontrakt rozszerzony został o opcję gwarantującą czas naprawy Uptime Plus.

Firma LINK specjalizuje się w międzynarodowym transporcie drogowym oraz spedycji  na terenie całej Europy, główne kierunki to: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Czechy oraz Polska. Firma oferuje głównie transport ładunków całopojazdowych (FTL) uzupełniony o transport ładunków częściowych (LTL). Flota własna firmy LINK obejmuje 1200 jednostek transportowych, w tym kilkaset nowoczesnych ciągników siodłowych oraz kilkaset naczep typu MEGA i MEGA BDE, wspieranych przez dodatkowe zasoby podwykonawców.

.