W siedzibie firmy AMZ Kutno odbyło się uroczyste przekazanie pierwszej partii 10 ambulansów MAN TGE dla firmy Falck Medycyna.

Realizowane dla firmy Falck zamówienie to kolejna dostawa ambulansów MAN TGE. Do tej pory MAN Truck & Bus Polska przekazał ponad kilkadziesiąt ambulansów MAN TGE do licznych instytucji medycznych takich jak Meditrans, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, czy szpitale w wielu polskich miastach.

Zamówienie dla Falck Medycyna obejmuje 20 samochodów MAN TGE, których zabudową i wyposażeniem zajęła się firma AMZ Kutno. Ambulanse MAN wyposażone są w asystenta hamowania awaryjnego, system wykrywania zmęczenia, kamerę cofania, światła mijania, drogowe, dzienne i tylne wykonane w technologii LED, pakiet bezpieczeństwa z dwiema poduszkami powietrznymi czołowymi oraz kurtyną powietrzną z poduszkami bocznymi, automatyczną klimatyzację climatronic, podgrzewaną szybę przednią, amortyzowany fotel z funkcją masażu posiadający certyfikat Niemieckiego Stowarzyszenia Lekarzy i Terapeutów AGR, a sam pojazd posiada liczne schowki i półki, stwarzają komfortowe miejsce pracy kierowcy.

Część większego zamówienia

Tym razem zamówienie jest wynikiem zawartej przez centralę MAN Truck & Bus SE w Monachium umowy ramowej z Falck Danmark A/S, międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie ratownictwa. Obejmuje ona systematyczną wymianę specjalistycznych pojazdów Falck w kilku krajach europejskich w okresie pięciu lat. Nabywca może w ramach tego kontraktu zamówić do 2.500 pojazdów TGE, dzięki czemu MAN stanie się wiodącym dostawcą vanów dla firmy Falck

— Bardzo się cieszymy z faktu, że firma Falck Medycyna zdecydowała się na zakup ambulansów MAN TGE. To kolejna instytucja, która zaufała naszej marce. MAN TGE to pojazdy coraz liczniej pojawiające się w służbie publicznej, co jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Jesteśmy przekonani, że zamówione przez Falck pojazdy będą niezawodnie służyć zarówno ratownikom medycznym jak i pacjentom, powiedział Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska.

ambulans MAN TGE Falck