KH-KIPPER ma powody do świętowania. Oddaną w ubiegłym roku do użytku nową halę produkcyjną opuściła 20-tysięczna jednostka produkcji w historii firmy.

To trójstronna zabudowa na 4-osiowym podwoziu, która już niedługo weźmie udział w corocznej imprezie MAN Trucknology Roadshow organizowanej przez centralę niemieckiego producenta. To do tzw. wielkiej siódemki trafia większość produkcji KH-KIPPER.

Przedsiębiorstwo powstało 23 lata temu jako kilkuosobowa rodzinna firma. W pierwszym roku działalności wyprodukowano zaledwie 16 wywrotek, zaś dziś roczna produkcja oscyluje w granicach 2.000 sztuk, a 2 zakłady produkcyjne znajdujące się w południowo-wschodniej Polsce codziennie opuszcza 10 sztuk. 

Samochody z zabudowami KH-KIPPER, przyczepy, naczepy i hakowce pracują w każdej szerokości geograficznej: od leżącego u wybrzeży Madagaskaru Mauritiusa po arktyczny Svalbard i od słonecznego Chile po mroźny Daleki Wschód Rosji. Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie.

— Intensywny rozwój firmy i świetne wyniki biznesowe są bez wątpienia zasługą efektywnej pracy zespołowej, podkreśla Andrzej Kamionka, Prezes KH-KIPPER. W zakładach produkcyjnych w Kajetanowie i Skarżysku-Kamiennej pracuje prawie 500 osób zaangażowanych w takie obszary jak produkcja, sprzedaż i dostawy, rozwój produktów czy administracja. W ubiegłym roku pełną parą ruszyła nowa hala montażu końcowego wraz z magazynem. Na finiszu jest budowa nowego biura. Inwestycje w infrastrukturę mają na celu zoptymalizowanie terminów dostaw do naszych klientów na całym świecie.