18 marca 2021 w siedzibie ESA Trucks Polska w Komornikach koło Poznania odbyło się uroczyste podpisanie kontraktu z firmą Boekestijn Transport na zakup 150 ciągników marki DAF w wersji Ultimate. 

Boekestijn Transport powstał jako firma rodzinna, założona w 1994 roku przez Arno i Petera Boekestijn. Firma zatrudnia obecnie ponad 1.000 pracowników, oferując kompletne rozwiązań transportowych dla wszystkich sektorów. Firma Boekestijn Transport specjalizuje się m.in. w transporcie towarów wysokowartościowych, transporcie leków jak również transporcie kolekcji polskich projektantów mody do czołowych butików w Paryżu. Latem tego roku firma planuje otwarcie swojego biura pod Poznaniem.

W chwili obecnej Boekestijn Transport oferuje transport całopojazdowy i drobnicowy pomiędzy Europą Centralną a Zachodnią oraz w kierunku Bałkanów i posiada 10 biur rozlokowanych w strategicznych punktach obsługiwanych kierunków. 

XF-y w wersji Ultimate

150 ciągników DAF XF dla BOEKESTIJN TRANSPORT to modele z silnikiem PACCAR MX-13 o mocy 355kW / 483 KM, które zostały zamówione z zapewniającym najwyższy komfort kierowcy i najwyższą efektywność transportu pakietem Ultimate, którego integralną cześć stanowi system zarządzania flotą DAF Connect. System ten był ważnym argumentem wyboru, ponieważ unikalna Otwarta Platforma DAF Connect usprawnia komunikację z wewnętrznymi systemami firmy transportowej. Pojazdy zostaną również doposażone w przetwornice z 220 na 24V – służącą do zasilania np. klimatyzatora postojowego z sieci 220V, co wiąże się z oszczędzaniem energii akumulatorów. Ponadto, dla pełnej przejrzystości kosztów, firma Boekestijn Transport zdecydowała się objąć zamówione ciągniki kontraktem serwisowym w najbardziej rozbudowanej opcji Full Care.

Kontrakt ze strony Boekestijn Transport podpisali CEO Peter Boekestijn i COO Sjef Boekestijn, a także Mariusz Piszczkek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Sp. z o.o., Klaas Elema, CEO ESA Trucks BV. – dealer DAF z Niderlandów oraz Jarosław Szymkowiak, Prezes Zarządu ESA Trucks Polska Sp. z o.o. – lokalnego dealera DAF.