Uroczystość przekazania 15 Actrosów firmie 99TRUCK odbyła się na placu TruckStore w Nadarzynie.

Firma 99TRUCK specjalizuje się w wynajmie krótko- i średnioterminowym ciągników i naczep. W ten sposób spółka, która ma rozszerzyć działalność największej polskiej wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych 99RENT, rozpoczęła współpracę z marką Mercedes-Benz w zakresie pojazdów ciężarowych.

– Ogromnie się cieszę, że taki właśnie jest finał naszej wspólnej pracy przez ostatnie kilka miesięcy, mówił, wręczając symboliczny kluczyk, Łukasz Wojnar, zarządzający sprzedażą pojazdów używanych pod nazwą handlową TruckStore w Mercedes-Benz Trucks Polska. Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że jest to początek długofalowej współpracy. Bo tego, że Actrosy spełnią oczekiwania klientów 99TRUCK – jestem całkowicie pewien.

15 ciągników Actros poprzedniej generacji, które firma 99TRUCK kupiła w TruckStore, dopina ostatni guzik nowego przedsięwzięcia, podjętego przez przedsiębiorców zarządzających ogólnopolską wypożyczalnią samochodów osobowych i dostawczych 99RENT,  założycieli spółki Industrial Division Arkadiusza Ignasiaka i Piotra Ignasiaka, oraz menadżerów związanych z brokerem ubezpieczeniowym WDB S.A.

Actros wypożyczalnia 99Truck

99TRUCK wypełni lukę na polskim rynku

— To nowa spółka, mająca na celu wykorzystać doświadczenie firmy, która działa w tej branży od wielu lat, czyli 99RENT, Industrial Division, a także nasze jako brokera ubezpieczeniowego, mówi Piotr Kumięga, prezes zarządu 99TRUCK. Firma rozwija kolejną po samochodach osobowych linię wynajmu, segment dotychczas pozbawiony tego typu profesjonalnej oferty wysokiej jakości. Ta jakość ma być naszym znakiem rozpoznawczym – i stąd decyzja o współpracy z marką Mercedes-Benz. Wszystko już mamy przygotowane, czekaliśmy tylko na samochody – które już dziś zaczną obsługiwać naszych klientów.

Zdaniem Łukasza Wojnara, 99TRUCK wypełni ewidentną lukę na rynku, na którym działa ogromna liczba przewoźników – polskie firmy transportowe obsługują już ponad 30 proc. przewozów w Europie. Nieplanowane przestoje oznaczają dla nich ogromne straty, a dotąd nie było na polskim rynku firmy, która by mogła zapewnić na profesjonalnym poziomie taką gwarancję mobilności – pojedyncze pojazdy zastępcze w serwisach nie zawsze mogą rozwiązać nagły problem.