Niezawodność oraz niskie zużycie paliwa przekonały wiodącą hiszpańską firmę transportową Primafrio Group, aby ponownie złożyć duże zamówienie w DAF Trucks.

Rekordowe zamówienie na 1.300 DAF-ów XF 480 dla Primafrio Group będzie realizowane zgodnie z harmonogramem dostaw, którego finalna data przypada na koniec 2023 roku. Firma Primafrio przystąpiła właśnie do użytkowania pierwszej partii 400 pojazdów ciężarowych na obsługiwanych przez siebie trasach w całej Europie. 

Od czasu założenia Primafrio Group na początku lat 60. ubiegłego wieku firma osiągnęła pozycję lidera w branży transportowej, specjalizującego się w przewozie żywności chłodzonej i mrożonej oraz towarów o wysokiej wartości. Organizacja ta jest jedną z wiodących firm transportowych na rynku europejskim. Firma Primafrio Group ma siedzibę w Murcji, a jej filie znajdują się w Andaluzji, Katalonii, Kraju Basków i Lizbonie, a także we Francji oraz w Niemczech. Wśród jej nowoczesnych obiektów znajdują się zaawansowane technologicznie, klimatyzowane magazyny, dzięki którym klienci mają do dyspozycji szeroki wachlarz korzystnych usług logistycznych. Do końca 2021 roku flotę Primafrio Group zasili 900 pojazdów marki DAF.

DAF dla Primafrio Group

Wyróżnienie za niezawodność

— W 2016 roku podpisaliśmy pierwszą umowę na dostawę 1000 ciężarówek DAF do Primafrio Group. Pierwszych 300 pojazdów trafiło do eksploatacji już rok później. Codzienne doświadczenia pokazują, że te pojazdy wyznaczają standardy pod względem niezawodności, zużycia paliwa i komfortu kierowców, powiedział José Esteban Conesa, dyrektor generalny Primafrio. Nowe zamówienie wynika z planu modernizacji naszej floty, który zakłada, że trafią do nas pojazdy wyposażone w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

— Fakt, że wiodące firmy transportowe takie jak Primafrio Group, bazując na wieloletnich doświadczeniach, decydują się na pojazdy DAF XF, stanowi dowód ogromnego uznania dla niezawodności i wydajności tych ciężarówek oraz komfortu, jaki zapewniają one kierowcom, dodał Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks. To zamówienie traktujemy również jako pozytywny sygnał z rynku: zapotrzebowanie na usługi transportowe powoli wraca. Sprawia nam wielką radość, że możemy wspierać branżę transportową, dostarczając wysokiej jakości pojazdy ciężarowe.