Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca 40-tonowej ciężarówki zatrzymany dzięki informacji od jednego z kierowców jadącego autostradą A2.

Do patrolu wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, który kontrolował ciężarówki koło punktu poboru opłat na autostradzie A2 w Gołuskach podjechał kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna poinformował inspektorów, że w kierunku Świecka jedzie ciężarówka, której kierowca prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Z jego relacji wynikało, że pojazd jedzie zygzakiem po autostradzie A2 i stwarza poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Załoga patrolu ITD ruszyła w stronę, skąd miał nadjechać wskazany pojazd i zatrzymała przed bramkami autostradowymi ciężarówkę należącą do polskiej firmy transportowej. Za kierownicą siedział Białorusin od którego inspektorzy od razu wyczuli silną woń alkoholu. Kontrolujący nakazali kierowcy opuszczenie szoferki i unieruchomili pojazd.

pijany Białorusin na A2

Badanie alkomatem wykazało  2,079 promila alkoholu. Pijany kierowca został przekazany poznańskim policjantom do dalszych czynności w związku z popełnionym przestępstwem.