IVECO rozpoczęło sezon wyścigowy 2020 od oficjalnej prezentacji nowych wyścigowych samochodów ciężarowych IVECO S‑WAY R przygotowanych dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck.

Prezentacja IVECO S‑WAY Rmiała miejsce w ubiegłą sobotę na torze testowym przy fabryce ciężkich samochodów ciężarowych i ośrodku badawczo-rozwojowym IVECO w Ulm. Z uwagi na obecną sytuację oraz konieczność zachowania środków bezpieczeństwa i higieny na prezentacji była obecna tylko niewielka grupa osób.

Kierowcy Jochen Hahn z Team Hahn Racing i Steffi Halm z Team Schwabentruck poddali nowe samochody ekstremalnym testom na torze, demonstrując ich osiągi. Wydarzenie było też transmitowane na żywo na stronie IVECO na Facebooku. Sponsorzy oraz współpracownicy i sympatycy zespołów mogli zobaczyć nie tylko sam pokaz, ale także krótką retrospektywę udanego sezonu 2019 i zapowiedź zbliżającej się tegorocznej serii wyścigów samochodów ciężarowych.

wyścigowe Iveco 2020

Prezentacja samochodów ciężarowych IVECO S‑WAY R była zwieńczeniem pięciomiesięcznego procesu rozwoju i testowania pojazdów. W nowych wyścigowych samochodach ciężarowych wykorzystano wszystkie zaawansowane rozwiązania stylistyczne i techniczne gamy modeli IVECO S‑WAY wprowadzonej na rynek w 2019 r. — od funkcjonalnej i komfortowej kabiny po zoptymalizowaną aerodynamikę, dzięki której współczynnik oporu czołowego Cx zmniejszył się aż o 12%, a zużycie paliwa jest niższe nawet o 4%, co w przypadku pojazdu wyścigowego ma trzeciorzędne znaczenie…

Stwierdzenie, że IVECO S‑WAY R jest najlepszym i najciekawszym stylistycznie wyścigowym samochodem ciężarowym, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy, nie będzie przesadą. Nie mogę się już doczekać na to, kiedy ten „byk IVECO” pokaże swoje możliwości na torze wyścigowym, powiedział Jochen Hahn, sześciokrotny triumfator Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych, który swoją nową ciężarówkę nazywa pieszczotliwe „Giulia”.

 

— Jeżeli chodzi o kolorystykę, moja ciężarówka jest znacznie ładniejsza od samochodu Jochena,  żartowała Steffi Halm, kierowca zespołu Schwabentruck. Chociaż nie sądzę, aby w tym sezonie miało to jakieś znaczenie, ponieważ i tak będzie ją oglądał tylko z tyłu!