Dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego kontrolowali ciężarówki wspólnie z kolegami po fachu z Niemiec. 

Polskich inspektorów ITD wraz z ich odpowiednikami z niemieckiego BAG (Bundesamt fur Guterwerkehr) z oddziału w Dreźnie można było spotkać we wtorek (27 listopada) na dolnośląskim odcinku autostrady A4 i po zachodniej stronie granicy.

Podczas kontroli dolnośląscy inspektorzy zaprezentowali swoje pojazdy i ich wyposażenie oraz mobilną linię diagnostyczną, która umożliwia przeprowadzenie szczegółowej kontroli stanu technicznego pojazdu. Inspektorzy BAG opowiedzieli o projekcie pojazdu służbowego, który ma być wyposażony w urządzenia służące do zdalnego pobrania danych z tachografu. Pobieranie danych na odległość związane jest z wejściem do użytku od połowy 2019 roku nowych tachografów, umożliwiających kontrolę danych podczas jazdy. Nowe pojazdy służbowe mają znaleźć się na wyposażeniu BAG w najbliższym czasie.

Wspólne kontrole ITD i BAG dają możliwość wymiany doświadczeń i zdaniem ITD pokazują też, że polscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego dysponują dużą wiedzą i stanowią cenny kontakt dla zagranicznych służb.

kontrole ITD i BAG na A4