Przeładowany o prawie pięć ton Mercedes sprawiał wrażenie, jakby miał pęknąć w połowie ramy. Szokująco zaniedbaną ciężarówkę zatrzymali inspektorzy transportu drogowego z Wielkopolski.

Jak widać na zdjęciach Mercedes był w fatalnym stanie technicznym. Inspektorzy zwrócili uwagę na pękniętą przednią szybę z dziurą, uszkodzone klosze lamp z przodu i tyłu pojazdu, nadmierną korozję ramy i nadwozia oraz wycieki płynów eksploatacyjnych.

Mercedes 811 złom

Mercedes 811 złom

Oczywiście widmo ze złomowiska było przeładowane. Rzeczywista masa całkowita wyniosła 12,4 tony przy dopuszczalnej  7,4 tony, co stanowiło przekroczenie o 4,91 tony.

Kierowca, który był zarówno przedsiębiorcą, o swoje dokumenty dbał tak samo jak o swoje auto. Do kontroli przedstawił tylko prawo jazdy. Nigdy nie posiadał żadnych uprawnień transportowych do wykonywania działalności w zakresie przewozu rzeczy. W dniu kontroli nie miał badań lekarskich, psychologicznych oraz świadectwa kwalifikacji kierowcy. Przyznał nawet, że nie wiedział, że musiał je posiadać. Tachograf zainstalowany w mercedesie nie posiadał ważnego badania okresowego, a kierowca nigdy nie rejestrował czasu pracy kierowcy za pomocą urządzenia rejestrującego.

Inspektorzy z leszczyńskiego oddziału ITD wszczęli więc przeciw niemu postępowanie administracyjne na kwotę 17.500 złotych, a pojazd odjechał na lawecie na najbliższy punkt diagnostyczny w celu wyeliminowania go z ruchu drogowego.

Mercedes 811 złom Mercedes 811 złom Mercedes 811 złom Mercedes 811 złom