Firma WMW powiększyła flotę o kolejne nowoczesne Volvo FH 13. 

Nowe trzyosiowe zestawy przestrzenne Volvo FH dla firmy WMW, zostały specjalnie wyposażone pod kątem dalekich tras. Poza dużymi zbiornikami paliwa o pojemności 1.500 litrów i żelowymi akumulatorami te wersje Volvo FH mają także 13-litrowy silnik o mocy 500 KM.

Z uwagi na różnorodność tras, które pokonują pojazdy firmy, Volvo FH dla firmy WMW zostały wyposażone w pakiet paliwowy Volvo Trucks z funkcją I-See, który pozwala zaoszczędzić paliwo podczas jazdy w terenie górzystym.

Marka Volvo jest chętnie wybierana przez właścicieli firm uważnie monitorujących zużycie paliwa. Volvo FH 13 charakteryzuje się bardzo niskim poziomem spalania, przy czym samochód zachowuje tę samą moc i dynamikę jazdy, podkreśla Marek Dyja z Volvo Trucks.

Bartłomiej Wrona z WMW zwraca uwagę również na to, że nowe pojazdy zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb jego firmy. 

Ciągniki są wyposażone w stacje dokujące do podwieszanych wózków widłowych. Pozwoli nam to rozwinąć nasze usługi o kolejne rozwiązania, czyli przewóz ładunków przestrzennych i transport okien połączony z rozładunkiem na placu budowy klienta, zaznacza Bartłomiej Wrona z WMW.

Volvo FH dla WMW

WMW wierne Volvo od kilkunastu lat

Właściciele firmy transportowej WMW Sp z o.o. z Rybarzowic na Śląsku – Wanda, Maciej i Bartłomiej Wrona – zaczynali w roku 1995, początkowo świadcząc usługi transportowe przede wszystkim na terenie Polski i szlaku wiodącym na Bałkany. Dzisiaj WMW to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, działające na terenie całej Europy. Samochody należące do tej firmy każdego roku pokonują wiele milionów kilometrów. Obecnie WMW posiada 37 pojazdów ciężarowych, z czego ponad 20 to auta dostarczone przez Volvo Trucks. Właśnie z tą marką firma związała się kilkanaście lat temu i jest jej wierna. W ubiegłym roku zakupiła dwa ciągniki siodłowe typu Mega, w tym cztery zestawy przestrzenne  FH 13 500 Glob 6×2.

Mamy po prostu zaufanie do Volvo Trucks. Wyjątkowo cenimy sobie zwłaszcza sieć serwisową marki, której jakość jest na najwyższym poziomie nawet w najbardziej odległych zakątkach Europy. To daje nam ogromne poczucie bezpieczeństwa i gwarancję, że wywiążemy się z zadań, które powierzyli nam nasi klienci. Kiedyś w Rosji jeden z naszych samochodów uległ małej awarii, która została błyskawicznie usunięta. Volvo Trucks dba o swoich klientów, co w naszym biznesie jest bardzo ważne, podsumowuje Maciej Wrona z firmy WMW.

Volvo FH dla WMW