Trzy kradzione osobówki na naczepie litewskiej ciężarówki, jechały z Anglii do Litwy.

Na lubuskim odcinku autostrady A2 inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli drogowej litewską ciężarówkę, którą jechała z Anglii do Litwy.

Podczas kontroli naczepy inspektorzy odkryli trzy samochody osobowe. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że mogą one pochodzić z kradzieży, wezwali oni na miejsce policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że auta te widnieją w policyjnej bazie danych jako utracone. W związku z tym kierowca ciężarówki, zestaw oraz trzy kradzione osobówki zostały zatrzymane do dyspozycji policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.

Dodatkowo, w wyniku analizy zapisów tachografu, inspektorzy ujawnili naruszenia przepisów o czasie pracy kierowców, za które ukarano kierowcę mandatami w łącznej kwocie 1.700 złotych. Natomiast wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 750 zł. Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny od ciągnika siodłowego za pękniętą szybę przednią i brak tablicy rejestracyjnej z tyłu pojazdu.