Ford Ranger Thunder to nowa limitowana wersja najpopularniejszego w Europie pickupa. Powstanie tylko 4.500 egzemplarzy. 

Wersja Thunder uzupełnia ofertę Rangera, o ekskluzywne elementy poprawiające styl wnętrza i nadwozia, a także popularne, praktyczne elementy wyposażenia, które znajdą się teraz w standardzie. Model według producent ma zyskać fason i komfort SUV-a, zachowując walory załadunkowe i zdolności holowania.

Ford Ranger Thunder napędzany jest wersją Bi-turbo 2-litrowego silnika wysokoprężnego EcoBlue, dysponującego mocą 213 KM i momentem obrotowym 500 Nm. W standardzie jest też 10-stopniowa, automatyczna przekładnia Forda.

Ford Ranger nowa wersja

Technicznie Ford Ranger Thunder wywodzi się z linii Ranger Wildtrak.

– Klientom, którzy nie boją się rzucać w oczy, zaproponowaliśmy bardziej zadziorny design samochodu, dzięki czemu nowego Rangera Thundera nie sposób będzie minąć obojętnie na szosie, czy na bezdrożu, mówi Hans Schep, dyrektor generalny działu pojazdów użytkowych, Ford of Europe. Ten sprawny, wygodny i stylowy model, uzupełniający europejską ofertę bestsellerowego pick-upa, jest jednocześnie potężny, wszechstronny, ale i charyzmatyczny.

Mocna stylizacja

Ford Ranger Thunder lakierowany w kolorze Sea Grey, wyróżnia się 18-calowymi czarnymi felgami aluminiowymi i czarnymi wykończeniami Ebony Black: osłony chłodnicy, tylnego zderzaka, przedniej i tylnej osłony podzderzakowej, ramek świateł przeciwmgielnych, sportowej ramy skrzyni ładunkowej i klamek drzwi. Oprócz tego mamy czerwone akcenty na osłonie chłodnicy i sportowej ramie skrzyni ładunkowej oraz trójwymiarowe emblematy “Thunder” na przednich drzwiach oraz klapę skrzyni z logo „Ranger”, wykończonym w matowej czerni.

Ford Ranger nowa wersja

Reflektory LED z przyciemnionymi ramkami są również standardem, podobne ramki dodano tylnym światłom. Ranger Thunder sprzedawany jest z matą skrzyni ładunkowej i malowaną proszkowo roletą Black Mountain Top – dwiema opcjami bardzo popularnymi wśród klientów. 

W wygodnym, pełnym klimatu wnętrzu znajdziemy fotele pokryte skórą o hebanowym odcieniu, z charakterystycznym czerwonym haftem „Thunder” i podobnymi akcentami na kierownicy, siedzeniach, desce rozdzielczej i elementach mających najczęstszy kontakt z dłońmi kierowcy. Czarne maty podłogowe, kontrastujące z podświetlanymi na czerwono progami, są również elementem wyposażenia standardowego.

Ford Ranger nowa wersja