Krone standardowo wyposaża już wszystkie pojazdy chłodnicze Cool Liner w system Krone Telematics.

System Krone Telematics KSC ProPlus Cool oferuje on następujące funkcje: monitorowanie lokalizacji, status drzwi, danych roboczych, temperatury chłodzenia, maszyny chłodzącej, stanu połączenia z ciągnikiem, a także komunikaty o błędach w układzie hamulcowym.

Telematyka Krone obsługuje pełne zarządzanie dokumentami przez sieć WLAN, a więc zarówno dyspozytor, jak i kierowca mogą połączyć się z urządzeniem Krone Telematics Box przez sieć WLAN i importować dane.. Na życzenie dostępny jest również wariant Krone Telematics Cool Dialog ze zintegrowanym rejestratorem temperatury KRONE.

Dzięki standardowemu wyposażeniu naszych Cool Liners z naszym systemem telematycznym ProPlus Cool reagujemy na wymagania naszych klientów, wyjaśnia dr Frank Albers, dyrektor zarządzający ds. Sprzedaży i marketingu. Korzyści są oczywiste. Krone Telematics znacznie ułatwia codzienne życie firm transportowych; nie tylko ciągłe monitorowanie temperatur i danych operacyjnych przemawia za telematyką, ale także przejrzysty przegląd kosztów dzięki regularnym raportom dotyczącym części zużywających się. Kolejnym  argumentem jest niezależna od producenta platforma telematyczna, ponieważ Krone Telematics jest kompatybilny ze wszystkimi portalami.

Nowi klienci, którzy jeszcze nie korzystali z telematyki Krone, mogą bezpłatnie testować system przez trzy miesiące. Oczywiście, układ można łatwo i szybko zainstalować we używanych pojazdach.