FBSerwis Wrocław spółka należąca do Grupy FBSerwis zainwestowała w pięć podwozi Scania nowej generacji napędzanych CNG. Pojazdy będą wykorzystywane do odbioru odpadów komunalnych we Wrocławiu.

 Nowe pojazdy we flocie FBSerwis Wrocław to śmieciarki Scania P 340 CNG o konfiguracji osi 6×2 z tylną osią skrętną. Rozwiązanie to zapewnia optymalną zwrotność pojazdów, co ma znaczenie podczas pracy w centrach miast. Poprzez zastosowanie wzmocnionego zawieszenia tylnego, nośność tylnych osi każdej  śmieciarki to aż 21 t.

Zakupione przez FBSerwis Wrocław podwozia Scania posiadają wzmocnione komponenty układu napędowego, co wpływa na ich niezawodność oraz niskie zużycie paliwa. Pojazdy wyposażono w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise, która przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa, a także zapewnia doskonały komfort pracy kierowcy. Zabudowę pojazdów dostarczył wiodący producent śmieciarek – firma EKOCEL. Wykorzystany w pojazdach model to Medium XL Sk350 Simplex.

Świadomość i odpowiedzialność ekologiczna w Europie wzrasta. Miasta koncentrują się na kwestiach środowiskowych, stawiając surowe wymagania dotyczące emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Pojazdy Scania napędzane gazem ziemnym pracują o 50 proc. ciszej, niż porównywalne pojazdy, w których wykorzystywany jest olej napędowy. Co istotne, paliwo CNG zapewnia niższą emisję dwutlenku węgla oraz o 95 proc. mniej cząstek stałych, w porównaniu do swoich odpowiedników z silnikiem Diesla, komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.