Od środy 25 marca Scania planuje wstrzymać prace w większości europejskich zakładów produkcyjnych.

Scania wstrzymuje produkcję w Europie z powodu niedoboru komponentów i poważnych zakłóceń w łańcuchu logistyki i dostaw na skutek rozprzestrzeniania się COVID-19 w Europie. Scania spodziewa się wznowienia produkcji w ciągu dwóch tygodni. Pracownicy Scania bezpośrednio dotknięci planowanym zamknięciem produkcji, to osoby zatrudnione w zakładach Grupy w Szwecji, Holandii i Francji. Scania prowadzi bliski dialog z przedstawicielami związków zawodowych w celu wspólnego opracowania rozwiązania tej sytuacji.

Aby zapewnić naszym klientom możliwość wykonywania transportu, tak istotnego z punktu widzenia społeczeństwa, nasze warsztaty i centra dystrybucji części będą kontynuować działalność, komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania. Zarówno kierownictwo, jak i przedstawiciele pracowników doceniają środki wsparcia państwa, które są obecnie stosowane w krajach, w których nasi pracownicy tymczasowo nie będą mieli pracy.

Działalność przemysłowa Scania w Ameryce Łacińskiej, która stanowi około jednej piątej wielkości produkcji firmy, będzie kontynuowana zgodnie z planem.

Decyzję o wstrzymaniu produkcji podjął także Volkswagen Samochody Dostawcze, o czym piszemy tutaj.