Od początku marca kierowcy mogą się zakwalifikować do polskiego finału Konkursu Kierowców Scania za pomocą Scania FMS z pakietem Kontrola.

W okresie 1 – 31 marca kierowcy mogą zarejestrować się do udziału w Konkursie Kierowców Scania za pomocą aplikacji Scania Fleet (dostępnej na Android oraz iOS). Po okresie rejestracji wezmą oni udział w 4-tygodniowych kwalifikacjach, trwających od 1 do 28 kwietnia br. O włączeniu do rankingu krajowego FMS decyduje spełnienie następujących warunków: przejechanie przez kierowcę co najmniej 2 dni w tygodniu min. po 10 km. Ranking krajowy będzie publikowany na początku każdego nowego tygodnia na stronie www.scania.pl. Zwycięzca rankingu zostanie ogłoszony na początku maja i automatycznie zakwalifikuje się do finału krajowego SDC, rozgrywanego w dniach 11-12 maja w Mykanowie.

Wybierając tę drogę, uczestnicy będą rywalizować o czołowe miejsca w rankingu na podstawie wyników stylu jazdy i osiągów, które monitoruje aplikacja Scania Fleet. Wyniki będą stale aktualizowane i publikowane w sieci. To rozwiązanie zastosowane w zawodach po raz pierwszy w historii.

Decydując się na udział w tegorocznym Konkursie Kierowców Scania z wykorzystaniem Scania FMS z pakietem Kontrola, kierowca jest zwolniony z „tradycyjnego” zestawu konkurencji rozgrywanych podczas 11 finałów regionalnych, czyli testu teoretycznego, testu jazdy ekonomicznej i defensywnej oraz zadań na placu manewrowym. Uczestnik może jednak wystartować zarówno w tradycyjnych eliminacjach, jak i w kwalifikacjach FMS, wyjaśnia Jacek Tarach, koordynator ds. projektów marketingowych Scania Polska S.A.

W okresie trwania kwalifikacji do konkursu SDC pakiet FMS Kontrola może być aktywowany na 3 miesiące za darmo. Kierowcy, którzy nie mają takiego pakietu mogą zgłosić do konkursu drogą tradycyjną, o czym pisaliśmy tutaj.

Udział w Konkursie Kierowców Scania mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E.  Partnerami wydarzenia są: Michelin Polska S.A., Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Wielton S.A., IRU, Komisja Europejska i Scania Finance Polska Sp. z o.o.