Co dwa lata konkurs Optifuel Challenge organizowany przez Renault Trucks przyciąga najlepszych kierowców w jeździe ekonomicznej z całego świata. Właśnie ruszyła jego piąta międzynarodowa edycja, w której weźmie udział 2.000 kierowców z 25 państw.

Konkurs Optifuel Challenge ucieleśnia zarówno zaangażowanie Renault Trucks w pomoc kierowcom w oszczędzaniu paliwa, jak i globalne podejście do usług kierowców pojazdów, poprzez zrównoważoną redukcję zużycia paliwa już od pierwszego kilometra.

Eliminacje Optifuel Challenge 2019 ruszają wiosną tego roku. Każdy kraj samodzielnie decyduje o tym, w jaki sposób przeprowadzi eliminacje, aby wybrać najlepszego kierowcę ekonomicznego.  Mogą to być eliminacje regionalne, po czym finał krajowy, ale także jednorazowe wydarzenie lub ranking kierowców w punktacji EcoScore (funkcja Optifleet) zaprojektowanej tak, aby indywidualnie oceniać jazdę i korzystanie z pojazdu.

Eliminacje krajowe wiosną i latem

W Polsce tegoroczne eliminacje Optifuel Challenge są realizowane już po raz dziewiąty. Konkurs ma swoje korzenie w Polsce: to tutaj w 2009 roku zrealizowano po raz pierwszy konkurs z jazdy ekonomicznej. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że w pierwszych edycjach uczestnicy pojawiali się z ciekawości. Z edycji na edycję w konkursie pojawiała się coraz większa rywalizacja. Optifuel Challenge to doskonała okazja, aby poznać nowości produktowe, czy dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają już na zwycięzców podczas lokalnych eliminacji.

Tegoroczne eliminacje w Polsce wystartowały 24 kwietnia 2019 i są realizowane na pojazdach Renault Trucks T High 520 Model 2019. Pojazdy posiadają naczepy WIELTON. Masa ładunku: 22 t.

Kierowcy mają do dyspozycji 10 lokalizacji:

  • 24.04 Intruck Karpin k. Warszawy,
  • 25.04 VGTC Świdnik k. Lublina,
  • 25-26.04 VGTC Pietrzykowice k. Wrocławia,
  • 09-10.05 Polsad Rzgów k. Łodzi,
  • 22-23.05 VGTC Pruszcz Gdański,
  • 30-31.05 Tandem Trucks Katowice,
  • 06-07.06 Retos Skoczów,
  • 10-11.06 Eurocomplex Liszki k. Krakowa,
  • 13-14.06 Eurocomplex Rzeszów,
  • 12-13.09 Nijhof Wassink Tarnowo Podgórne.

Zgłoszenia do konkursu zbierają Przedstawiciele handlowi z danej lokalizacji. W niektórych lokalizacjach listy uczestników są już kompletne. Regulamin konkursu znajduje się na renault-trucks.pl.

Następnie 24 finalistów weźmie udział w międzynarodowym finale w Lyonie w październiku 2019 roku.

konkurs dla kierowców Renault

Finał międzynarodowy Optifuel Challenge 2019 jesienią

Finaliści wypełnią najpierw kwestionariusz sprawdzający ich wiedzę na temat jazdy ekonomicznej, a następnie zasiądą za kierownicą jednego z pojazdów Renault Trucks T High 480 Maxispace, wyposażonych w pakiet Fuel Eco+, przeznaczonych na potrzeby konkursu. Kierowca, który będzie najlepiej kontrolował zużycie paliwa, zachowując wysoką prędkość przejazdu, wygra w konkursie.

Podobnie jak 2 lata temu jest o co walczyć. W tegorocznym finale międzynarodowym najlepszy kierowca wygra voucher o wartości 6.000 euro a firma, w której pracuje ciągnik Renault Trucks T High na własność.