Na początku lipca odbyło się uroczyste otwarcie nowej części warsztatowej w serwisie Eurocomplex Trucks w Olchowej koło Sędziszowa Małopolskiego.

Rozbudowany serwis Eurocomplex trucks w Olchowej obejmuje nową halę o powierzchni 350 m2 (całość 1.000m²). Zainstalowano w niej dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz stworzono wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych.

Eurocomplex Olchowa rozbudowuje się

Spółka Eurocomplex Trucks Sp. z o.o. powstała w roku 1997 w Krakowie. Od samego początku działa w sieci Renault Trucks jako oficjalny autoryzowany dystrybutor samochodów nowych i używanych. W styczniu 2003 r. firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w  podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi posprzedażnej zarząd spółki Eurocomplex Trucks podjął decyzję o dalszym rozwoju i w 2012 r. uruchomiono kolejny punkt serwisowy w Olchowej k. Rzeszowa. Zapewnił on szybką i bezproblemową obsługę pojazdów dla Klientów głównie z woj. podkarpackiego. Serwis rozpoczął działalność jako jednomarkowy serwis Renault Trucks, po dwóch latach, w ramach zaistniałych przekształceń biznesowych, serwis w Olchowej stał się serwisem dwumarkowym i rozpoczął również obsługę ciężarówek marki Volvo.

Rozbudowany serwis Eurocomplex trucks w Olchowej ma 12 stanowisk serwisowych

Obiekt w Olchowej mieści się na działce o powierzchni 1,18 ha. Przed rozbudową w tym profesjonalnym serwisie działało 8 stanowisk naprawczych, jest również myjnia, magazyn i sklep części zamiennych oraz spory plac manewrowo-parkingowy. Rozbudowany serwis Eurocomplex trucks w Olchowej będzie miał 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych. Również tu funkcjonuje dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych. 

Decyzja o rozbudowie serwisu była zdecydowanie przemyślana, ponieważ mniej więcej dwa i pół roku temu serwis w Olchowej zaczął odczuwać zbyt duże obciążenie. Pierwszą rzeczą jaką wówczas zrobiono było zwiększenie zatrudnienia. Obecnie pracuje tu 12 mechaników, czyli o 50% więcej niż dwa i pół roku temu.

Eurocomplex Olchowa rozbudowuje się

Dziś, niezależnie od tego, że jest koronawirus, jesteśmy cały czas zajęci pracą. Cały czas prowadzimy rekrutację i w tym roku jeszcze zwiększymy zatrudnienie – docelowo musi być 14-15 mechaników aby ten obiekt biznesowo miał sens, mówi Krzysztof Bąbka, Prezes Eurocomplex Trucks. Przez lata staraliśmy się budować biznes na relacjach. To nie jest sprzedaż krótkotrwała, o sukcesie decydują relacje, które czasami buduje się latami. Najistotniejsze jest to, czego się nie da zapisać – to są relacje z klientami, to jest załoga, bo mamy najlepszy team i to zarówno handlowy, jak i serwisowy.

Ambitne plany na 2020 rok

Eurocomplex Trucks to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się dealerów zarówno w organizacji Renault Trucks, jak i Volvo Trucks. Na inauguracji nowej hali warsztatowej serwisu Eurocomplex Trucks w Olchowej pojawiło się wielu znamienitych gości. Byli najważniejsi menedżerowie spółki Eurocomplex Trucks na czele z Krzysztofem Bąbką, prezesem spółki, a także przedstawiciele importerów – wśród nich dyrektorzy zarządzający Volvo Trucks Polska i Renault Trucks Polska czyli Małgorzata Kulis oraz Philippe Gorjux.

Otwarcie serwisu symbolicznie zainaugurowały ciągniki Renault Trucks i Volvo Trucks, które przerywając wstęgi w kolorze czerwonym i granatowym synchronicznie wjechały do hali, ustawiły się na 30-tonowych podnośnikach nożycowych i zostały na nich uniesione do góry. 

Podczas inauguracji nowej hali warsztatowej Krzysztof Bąbka, prezes Eurocomplex Trucks tak skomentował aktualne plany rozwojowe swojej firmy.

Rok 2020 jest rokiem dla nas bardzo pracowitym, bo prowadzimy równolegle 3 inwestycje. Pierwsza z nich to właśnie rozbudowa serwisu w Olchowej i uruchomienie hali, w której właśnie jesteśmy. Druga inwestycja, którą prowadzimy w Świdniku wspólnie z przedstawicielami importerów Volvo Trucks i Renault Trucks, polega na rozbudowie serwisu o kolejne stanowisko naprawcze i rozszerzeniu parkingu o ponad 30 miejsc. Na początek września planujemy również oficjalne przekazanie do użytkowania rozbudowanej hali serwisowej w Krakowie, gdzie też dobudowaliśmy jedną nawę.

Philippe Gorjux, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska zwrócił uwagę uczestnikom uroczystości na jakość tej inwestycji.

Nie musimy niczego zazdrościć markom premium, a ponieważ mamy również produkty, które prawie są doskonałe, to nasi Klienci powinni się czuć bardzo pewnie mając do dyspozycji dobre pojazdy i wspaniałe usługi, powiedział Philippe Gorjux. I dodał: Nasi inżynierowie mogą wymyślić i zbudować najpiękniejsze ciężarówki świata, ale najważniejsze jest to, aby one jeździły po drogach i robiły to jak najdłużej. Dlatego my jako producenci potrzebujemy tak dobrych partnerów jak firma Eurocomplex Trucks.

Eurocomplex Olchowa rozbudowuje się

Od lewej: Marian Kołodziejczyk Konsultant  Zarządu, współwłaściciel  Eurocomplex Trucks, Małgorzata Kulis Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska, Krzysztof Bąbka, Prezes Eurocomplex Trucks, Philippe Gorjux, Dyrektor Zarzadzający Renault Trucks Polska