Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia zlotu Trailer Trucking Festival, na który zgłoszono 400 samochodów!

 

Tor Mantorp Park, gdzie co dwa lata odbywa się zlot Trailer Trucking Festival, ma większe możliwości co do liczby ciężarówek niż tereny targowe Elmia. I te możliwości zostaną pewnie w tym roku wykorzystane, gdyż zgłoszono rekordową liczbę 400 samochodów ciężarowych z 13 krajów. Po raz pierwszy pojawią się pojazdy z Czech oraz Węgier.    Na miejsce zdąża też silna reprezentacja firmy Tom-Tech, która w tym roku zaprezentuje DAF-y, Viking, Vader oraz Alien, ale także słynnego już Trabanta Złomka.Po raz pierwszy na miejscu pojawi się także Łukasz Wolf Wilczyński i jego DAF XF z serii Herpy.

samochody firmy Tom_Tech

 

DAF XF Łukasz Wolf Wilczynski

Panującym Mistrzem Nordic Trophy jest Berthon Jönsson i jego zestaw Hot Rod. Czy w tym roku utrzyma tron, czy może go utraci? Jak zostanie przyjęty Mercedes Low Rider Miki Auvinena oraz Scania Griffin Ralfa Ekdahla? A może pojawi się kto inny, kto przypadnie skandynawskiej publiczności do gustu? To wszystko okaże się już w sobotę wieczorem, więc śledźcie naszą stronę, gdzie będziemy publikować najnowsze newsy raz galerie.

Mercedes Lowider Miki Auvinena

Mika Avinens Lowrider.

 

Trailer Trucking Festival to także wystawa branżowa. Na miejscu będą przedstawiciele Scanii, DAF-a, MAN-a, Mercedesa oraz Volvo oferując możliwości jazd testowych po torze Mantorp Park.  Volvo zaprezentuje model Smoke on The Water, który opisywaliśmy tutaj oraz Iron Knight Boije Overbrinka, który pokaże swoje możliwości na torze.

Na torze Mantorp Park też będzie się działo. Oprócz wspomnianego Iron Knight będą się ścigać także osobówki z silnikami V8.

Interesująco zapowiada się także piątkowy wieczór, gdy odbędzie się pokaz oświetlenia ciężarówek, a na scenie pojawi się rockowa grupa Quick & Rydell.

Jednym słowem czeka nas wyjątkowo ciekawy weekend 🙂

Galerię Trailer Trucking Festival sprzed dwóch lat zobaczycie tutaj, natomiast tu zobaczycie wszystkich zwycięzców Nordic Trophy z lat 1980 – 2016.