Czeski rząd przyjął w maju rezolucję wydłużającą termin rozliczeń za opłaty drogowe do 90 dni, w systemie postpay.

W przypadku rozliczeń czeskiego myta kartami paliwowymi, który stosuje większość przewoźników, należy sprawdzić u swojego operatora, czy daje możliwość prolongaty. Prolongata na myto w Czechach została już potwierdzona przez DKV Euro Service. Firma gwarantuje wydłużone płatności od początku maja do końca lipca 2020.

— Poprzez wspieranie tej inicjatywy chcemy pokazać naszą solidarność z przewoźnikami w tym trudnym czasie, mówi Jerome Lejeune, zarządzający pionem opłat drogowych w DKV Euro Service. 

Wprowadzenie tego ułatwienia jest o tyle istotne, że od grudnia 2019 opłaty w Czechach są pobierane na wszystkich drogach państwowych. Przypomnijmy, że rozszerzenie sieci płatnych dróg miało związek z niedawnym uruchomieniem nowego systemu opłat drogowych Myto CZ, łączącego technologię mikrofali i GPS. 

— Warto zwrócić uwagę, że prolongata opłat drogowych obowiązuje tylko klientów postpay. Teraz jest więc dobry moment, aby zmienić metodę swoich rozliczeń, zauważa Anna Biekionis, menedżer zespołu w polskim oddziale DKV. Średni czas płatności za myto w Czechach u operatorów kart paliwowych wynosił do tej pory 14 dni.

Szczegóły na temat odroczenia płatności i lista operatorów kart udostępniających usługę dostępne są na: https://mytocz.eu/en/news-20200429