Prace budowlane nad nowym punktem serwisowym Scania w Toruniu rozpoczęły się w maju. Obiekt będzie mieścił się w pobliżu trasy S10 i autostrady A1, a jego otwarcie planowane jest na początku przyszłego roku.

Zdecydowaliśmy się na budowę nowego obiektu ponieważ pragniemy być jeszcze lepiej dostępni dla naszych klientów, oferując im rozwiązania transportowe na najwyższym poziomie, komentuje Jan Hołowiński, prezes Zarządu Hołowińscy –Scanserwis Sp. z o.o.

W nowej, toruńskiej placówce firmy Hołowińscy – Scanserwis Sp. z. o.o., niezależnego dealera Scania, zostaną wykorzystane sprawdzone, ekologiczne rozwiązania zastosowane m.in. w serwisie Scania w Świeciu nad Wisłą. Do budowy konstrukcji, izolacji, jak i ogrzewania w nowym serwisie zostaną użyte energooszczędne technologie bazujące na ekologicznych komponentach. Docelowo w placówce będzie zatrudnionych 12 wykwalifikowanych pracowników.

W obiekcie będą dostępne dwa szerokie stanowiska serwisowe o wymiarach 16 m x 25 m. Usługi oferowane w nowym serwisie obejmują m.in.: sprzedaż i serwis pojazdów ciężarowych. Nowy serwis Scanii w Toruniu zastąpi dotychczasowy obiekt serwisowy Scania, znajdujący się przy ul. Gdańskiej 8 w Łysomicach.

Firma Hołowińscy – Scanserwis Sp. z o. o. została założona w 1996 r. Poza Toruniem placówki firmy znajdują się również w Bydgoszczy, Świeciu, Płocku i Włocławku. Ukończenie prac budowlanych planowane jest na koniec stycznia 2020 r.