Lubuscy inspektorzy mieli wczesną pobudkę. Już o trzeciej nad ranem zatrzymali pierwszy z blisko 40 skontrolowanych pojazdów. Niestety, był też jeden pijany kierowca.

Głównym celem akcji prowadzonej przez Inspekcję z Gorzowa Wielkopolskiego w poniedziałek, 6 maja na autostradzie A2 było wykrywanie niedozwolonych manipulacji przy tachografie.

Jeden z kierowców używał niedozwolonego wyłącznika tachografu. Inny kierowca skontrolowany przez lubuskich inspektorów posługiwał się z kolei magnesem, który zakłócał pracę tachografu. Trzech kierowców jechało natomiast na cudzych kartach kierowcy, ukrywając tym samym rzeczywisty czas swojej pracy. Za łamanie przepisów kierowcy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Przewoźnicy także mogą spodziewać się kar w związku z wszczętymi postępowaniami administracyjnymi.

pijany kierowca na A2

Poranne kontrole na A2 ujawniły nie tylko manipulacje związane z normami czasu pracy. Jeden z zatrzymanych kierowców ciężarówki był pijany. Badanie trzeźwości wykazało u niego 0,62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. ok. 1,3 promila. Pijanego kierowcę przekazano policji.